Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Tekener, Ronald
hledat

Tekener, Ronald

(přesměrováno z: Ronald Tekener)
Informace o postavě:
Přezdívka:Smiler (Smíšek), Tek
Datum narození:14. června 2373
Úmrtí:15. září 1415 NGL
Výška:1.91 m
Národ:Pozemšťané
Popis:černé hladké vlasy, poďobaný obličej, světle modré oči
Tekener, Ronald
Tekener, Ronald
© VPM kg.

Ronald "Tek" Tekener se narodil 14. června 2373 na Zemi. Je znám také jako Smíšek respektive Galaktický smíšek. Od roku 2409 je nositelem buněčného aktivátoru a tak i relativně nesmrtelný.

Tekener je vysoký 1.91 metru a má atletickou postavu. Má světle modré oči. Vlasy nosí podle na arkonský způsob dlouhé až na ramena. Jeho tvář je pokryta jizvami, způsobenými Lashatskými neštovicemi v roce 2395. Ty ho sice tělesně znetvořili, propůjčili mu ale auru tvrdosti a odhodlanosti.

Je pokládán za vášnivého a nezdolatelného hráče, jako i za opovážlivého odvážlivce. Je náruživým sběratelem zbraní, přičemž se specializuje zvláště na exotické primitivní zbraně. Kromě toho je považován za ženského hrdinu.

Je mentálně stabilizovaný a disponuje téměř fotografickou pamětí. Kromě toho vyniká inteligencí, logikou a rychlostí reakci, přičemž poslední z jeho schopností se vyvinula až během prvních let u USO.

Svou přezdívku Smíšek dostal zejména kvůli svému proslulému úsměvu v těžkých situacích, krátce předtím, než začne jednat.

Ačkoliv je jeho zevnějšek zřetelně ovlivněn Lashatskými jizvami, platí přesto Tekener za ženského hrdinu. O jeho vztazích není ale až do roku 3587 nic bližšího známého. V roce 3588 (1 NGL) si bere za ženu Jennifer Thyronovou. Jejich manželství trvalo až do její tragické smrti v roce 1146 NGL po krádeži buněčného aktivátoru. Smrt své ženy mohl překonat jen stěží, dokonce vlastnoručně zabil Naaka, který jí buněčný aktivátor ukradl. V roce 1173 NGL nalezl útěchu u Kartaniňanky Dao-Lin-H'ay. V průběhu doby se mezi nimi vyvinul vroucí vztah.

Životopis

Specialista USO

Tekener vstoupil do USO, kde vedle umění přežít získal také výcvik v kosmopsychologii. Svůj výcvik ukončil jako nejlepší v ročníku.

Svou první větší akci zažil v hodnosti poručíka v roce 2395, kdy se účastnil rozdrcení bandy kosmických pirátů, kteří operovali z Lashatu. Piráti během několika let zajali téměř 2000 obchodních křižníků a jejich posádky zabili. Během akce se nakazil Lashatskými neštovicemi. Zřeknul se ale plastické operace obličeje.

V roce 2396 se významně podílel na akci proti kriminální hospodářské velmoci Gordona Grosvenora respektive jeho dcery, kteří násilně založili Galaktickou svobodnou říši skládající se z 24 slunečních soustav. Tekenerovi se ale podaří vyvolat kontrarevoluci a Grosvenora dostat do pasti. Během této akce získá legendární meč Sertagi z planety Okta.

V pozdějších letech se účastnil mnoha akcí proti CONDOS VASACU. Měl značný podíl na ztroskotání vojenských akcí Condos Vasacu a odhalení Grossartů. Během svých nasazení tvořil s kosmokriminalistou Sinclairem Maroutem Kennonem takzvaný psychotým. Byl jediným člověkem, který mohl Kennona uklidnit, když dostal s záchvat robotské nenávisti. S Kennonem spolupracoval také v následujících desetiletích.

V roce 2409 se mu na planetě Khaza podaří získat buněčný aktivátor. Je to jeden z exemplářů roztroušených v roce 2326, který ještě nebyl nalezen. V rozporu s ostatními specialisty USO nebyl ochoten poskytnout aktivátor vládě Solárního impéria. Místo toho se na Khaza ukrýval tak dlouho, než se přístroj nastavil na jeho buněčné impulzy a oddělení od něj by vedlo k nevyhnutelné smrti. Atlan se proto zřekl odebrat mu buněčný aktivátor. Ve věku 36 let se proto Tekener stal relativně nesmrtelným.

Roku 2821 převezmou společně s kosmokriminalistou Sinclairem Maroutem Kennonem vedení UHB, jedné z největších soukromých detektivních agentur, která je ale ve skutečnosti pobočkou USO. Je pokládán za spolumajitele systému Startek a vydává se za svého vlastního pravnuka, aby zastřel skutečnosti, že vlastní buněčný aktivátor. Koncem roku 2841 se dostane do smrtelného nebezpečí, když ho zločinci, kteří chtějí vyplenit kapitál UHB, nahradí dvojníkem a aktivátor mu odeberou. Přístroj získá zpět jen těsně před uplynutím lhůty. Během své práce pro UHB je Tekener současně neoficiálním zástupcem Atlana ve funkci Lordadmirála USO.

V pozdějších letech se stane oficiálním zástupcem Atlana ve vedení USO. V této funkci vystupuje na veřejnosti jen zřídka, takže jeho život jako nesmrtelného není tolik znám.

NEI

Po zhroucení se Solárního impéria kvůli Larům a rozpuštění USO bylo v roce 3500 založeno Nové Einsteinovo impérium. Zde zpočátku působí jako zástupce pretendenta Atlana, později jako zástupce Juliana Tifflora.

V roce 3580 proniká Tekener pod krycím jménem Kalteen Marquanteur jako agent do obsazené Sluneční soustavy. (bude doplněno časem)

Kosmická Hanza

Po založení Kosmické Hanzy v roce 3588 je jako Mluvčí Hanzy jedním z nejdůležitějších spolupracovníků Perryho Rhodana při budování této obchodní organizace.

Kartaniňané

V roce 1179 NGL odlétá Tekener do Hangaye, aby tam vyhledal Dao-Lin-H'ay. Když jí najde, rozhodnou se, že budou společně pracovat na sjednocení Hangaye a Pinwheelu.

Tolkandové

V roce 1288 NGL je Tekener zaživa pohřbený Karaponidem Amos-Tar-Neyem, hrobníkem, na planetě Sumac v galaxii Hangay. Jeho rakev je vybavena život udržujícím zařízením, takže nemůže zemřít. Kromě toho rakev disponuje systémem, který projektuje do jeho mozku obrázky z okolí hrobu, jakmile je tam zjištěn pohyb. Po devíti měsících ho nakonec Dao-Lin-H'ay osvobodí, trpí od té doby ale klaustrofobií. Mezitím je Mléčná dráha ohrožována Tolklandy, takže se Tekener rozhodne ostatním nositelům buněčného aktivátoru pomoci.

V roce 1289 NGL se zúčastní akce v Humanidromu, jejímž cílem je zajmout několik Tolkandů a získat jejich potěr, Vivoc. V průběhu akce je Humanidrom kompletně zničen. Tekener a část jeho komanda uprchne transmiterem na Lokvorth, poté co je převážná část skupiny krátce před tím přesunuta jiným transmiterem na kosmickou loď RICO. Během akce je Humanidrom obsazen Tolkandy. Kvůli obraně je celá stanice zahalena do Tangle-pole (skenovací pole). Akce je proto možná jen při použití IQ-Dimmeru (Mentální retardátor).

Dobrodružství se SOL

V roce 1311 NGL doráží SOL do galaxie Wassermal a 1312 NGL odlétá do Salthi, odkud se přes Megadóm dostane do Maelstromu hvězd. Během této odyseji je na palubě také Ronald Tekener. Společně se svou partnerkou Dao-Lin-H'ay se pokouší zkrotit Algorriany.

Roku 1325 NGL se Tekener vrací se SOL zpět do Mléčné dráhy. Společně s Dao-Lin-H'ay je vůdce expedice na palubě generační lodi, která se vydává zpět do Hangaye. Po příletu SOL do Hangaye v lednu 1330 NGL vede Tekener společně se svou partnerkou první jednání Kataniňanů s Karaponidy.

Po nouzovém přistání SOL na planetě Ultramodř v září 1331 NGL prozkoumává Tekener měsíc Rothger, kde se zřítil TRAI-zásobovač. Cizí loď se už nepodaří objevit, ale je nalezena mrtvola Ganschkarena. Dao-Lin-H'ay později opustí Ronalda Tekenera, protože se zamiluje do vůdce Šedých Kartaniňanů. V následujících letech řídí Ronald Tekener přestavbu SOL a průzkumy TRAI-zásobovačů. Když SOL o 12 let později musí před svazem Awour utéct ze systému Ultra, rozhodne se Dao-Lin-H'ay Ron-Sha-R'itta opustit a vrátí se zpět na generační kosmickou loď. Její vztah k Ronaldu Tekenerovi se zatím ještě nevyjasnil.

....

Tekenerova smrt

Od srpna 1515 NGL sloužil Tekener na Monkeyho rozkaz jako osobní strážce Bostiche I., kterého hledal Atopický tribunál. (PR 2717).

V září zaútočil na Bostiche a Tekenera v Istanbulu tefrodský mutantský sbor. Útok byl odražen a Tekener zastřelil Trelast-Pevora. 15. září spáchali tři zbyli Tefrodi atentát na úkryt Bostiche v tajné základně Tu-Ra-Cel v městské části Altin Magara. Přitom byl bostich unesen. Satafar zabil Tekenera v boji. V 18:00 hodin instanbulského místního času se nad městem rozprostřel obraz spirální galaxie. (PR 2722, PR 2723)