Perry Rhodan 2722 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2722
Název:Altin Magara
(Altin Magara)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:18. října 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3. – 15. září 1514 NGL
V jeskyních Istanbulu – hráč sází na vítězství
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – Galaktický hráč hraje o život Nesmrtelného.

Bostich – Atopickým tribunálem hledaný imperátor se snaží uniknout pronásledovatelům.

Čtyři dobyvatelé – Tefrodský Sbor mutantů jde do akce v domovském systému lidstva.

Caraner – Vyzvědač Tu-Ra-Celu poslouží svému vládci.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2722 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V Galaxii nyní zavládl zmatek. Jednak hrozí mezihvězdná válka, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané, žádající o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha. Oba mají být souzeni pro své četné zločiny.

Ronald Tekener, náměstek velitele United Stars Organisation, stojí po Bostichově boku jako jeho osobní strážce. Oba Nesmrtelní se vydají na Zemi. Jejich cílem je ALTIN MAGARA...


Bostich obdrží na Zemi požadovaný azyl. Se souhlasem Solárního premiéra zůstává pod dozorem Ronalda Tekenera. Nové USO zabaví na Teře několik bezpečných domů. Bostich zvolí úkryt v Istanbulu. Krátce po příjezdu se vysvětlí důvody pro tuto rychlou volbu: na místě operují agenti Tu-Ra-Celu.