Menu
Informace o postavě:
Datum narození:kolem 197000 př. Kr.
Místo narození:?
Úmrtí:3587 (vešel do ID)
Výška:?
Národ:Kentaur
Popis:napůl kůň a napůl člověk; bledě modré vlasy a vousy, spletené do copu
Tituly:Člen Sboru mutantů, Mutant - movator
Takvorian
Takvorian
© VPM kg.

Takvorian byl kentaur, Cappiny stvořený Prabio v minulosti Terry. Takvorian dokázal silou vůle zpomalovat nebo zrychlovat různé osoby a objekty. Byl tak zvaný movátor.

Popis

Jeho tělo se podobá hřebci. Takvorianova kůže je světle modrá, hříva a ocas jsou okrově žluté. Nad kopyty byla barva světle žlutá. Koňské tělo disponovalo vlastním srdcem a vlastními plícemi. Dýchal uzavíratelnými štěrbinami na hrudníku. Lidské tělo Takvoriana začínalo na předku koňského těla. Bylo jen málo vyvinuté a působilo zakrněle. Srdce a plíce byly malé a mohly zásobovat jen lidskou část těla. Hlava měla velikost jako u dospělého Terrance. Mozek byl dobře vyvinutý, nervová soustava zcela diferencovaná. Jen tvář působila jakoby nedodělaně; vypadal tedy jako dvanáctiletý chlapec. V protikladu k tomu mu ale rostly vousy jako u dospělého muže. Takvorian nosil dlouhé, bledě modré vousy a dlouhé vlasy. Vousy i vlasy na hlavě měl spleteny do malého copu.

Životopis

Takvorian byl výsledek 193. pokusu takerských genových experimentů »CRKLA-M«, ale nevyhovoval právě kvůli své útlejší části těla, a tři dny staré kentauří miminko mělo tedy skončit v konvertoru odpadu. Ovaron - asi 197000 před Kristem šéf tajné služby Golamo na Lotronu - vzal kentaura k sobě. Náhodou vyšla na světlo jeho schopnost movatora a Ovaron a Takvorian se stali nejlepšími přáteli.

Takvorian byl proto výhradně na straně Ovarona, když komando cestovalo s pomocí deformátoru nulového času do minulosti, a byl tedy vůči Terrancům zpočátku nepřátelský. Když Ovaron zjistil informace o satelitech smrti, postavil se on i Takvorian na stranu Perryho Rhodana. Takvorian se zúčastnil cesty do Gruelfinu. Zatímco Ovaron v Gruelfinu zůstal, přidal se Takvorian ke Sboru mutantů.

Roku 3444 patřil ke skupině, která doprovázela Perryho Rhodana na palubě TIMORU na Asporc.

Po Takvorianovi byli nazváni Vorianové, jezdecká zvířata, která jsou velice rozšířena v Gruelfinu. Pochází z koňů, které Ovaron dostal jako dárek od Terranců.

Jako téměř všichni mutanti vešel roku 3587 do ID.

V dubnu 1291 NGL byl - společně s dalšími parafyzikálně nadanými - krátce uvolněn z ID, aby superinteligenci podpořil v Kotli DaGlauše a Salmenghestu.