Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Deformátor nulového času
hledat

Deformátor nulového času je další vývojový stupeň časového transmiteru Mistrů ostrovů. Jednalo se o kupolovité zařízení, se kterým se dá cestovat do minulosti. Nenastával přitom žádný prostorový přesun. V rozporu s časovým transmiterem Mistrů ostrovů nepotřeboval deformátor nulového času žádnou protistanici v minulosti.

Historie

Na počátku 25. století uprchli po konci Mistrů ostrovů miliony Tefrodů z Andromedy. Tak se technická tajemství o cestách časem dostala do Mléčné dráhy. Vědci z planety Kopernikus převzali konstrukční princip nulačasového pole a po dlouhodobých výzkumných pracích vyvinuli deformátor nulového času.

Skupina Lapalistů pod vedením Gerinose de Lapala chtěla provést časové experimenty, aby navrátili jednotu roztříštěnému lidstvu.

3432

Konstrukce prvního deformátoru nulového času Lapalisty byla podporována Solárním impériem. Na oplátku směl agent SolAbu Joaquin Manuel Cascal na příkaz Perry Rhodana zařízení použít, aby zabránil narození supermutanta Ribalda Corella. Pokus Cascalovy skupiny selhal a deformátor nulového času byl při návratu zničen.

3433

Na základě konstrukčních podkladů Lapalistů byl Solárním impériem zkonstruován další deformátor nulového času, pro průnik 200‘000 let do minulosti a tam sabotovali stavbu slunečního satelitu respektive satelitu smrti Cappinů. Při prvním výpadu do daleké minulosti prototyp ale ztroskotal kvůli časovému závoji v ranných lemurských časech kolem roku 52‘000 před Kristem. Zákrokem posádky se zabránilo zániku Lemurů ohrožovaných Konosy.

S Dakkar-rezonátorem se podařilo temporální zpětná pole časových závojů překonat a proniknout až do 200‘000 před Kristem. Dojde k setkání s Ovaronem a získání ho za spojence. Ovaron, Merceile a Takvorian odcestují s deformátorem nulového času do roku 3433.

3443

Terranský deformátor nulového času byl v roce 3443 po skončení krize s Rojem zničen. Druhé zařízení, které mělo být vestavěno do stometrového křižníku městské třídy, bylo kvůli konstrukčním a energetickým problémům znovu demontováno. Původně měla roku 3433 odstartovat nová časová expedice s tímto větším deformátorem.

3457

Později skupina Lapalistům pod vedením Markhora de Lapala alias Kol Mima na Alchimistu vybudovala další deformátor nulového času, který byl roku 3457 nasazen, aby časovým paradoxem zabránil vzniknutí PAD-nákazy.

Pozoruhodné bylo zmizení beze stopy všech časem necestujících účastníků expedice, zatímco časem cestující účastníci zůstali, mezi nimi i Alaska Saedelaere, pravděpodobně kvůli zásahu ID.

Jak časové zařízení na Antarktidě, tak ještě nedokončené zařízení na Alchimistu bylo zničeno na rozkaz Andro-Rhodana.

Struktura

Deformátor nulového času je 70 metrů vysoká polokoule s průměrem v základně 50 metrů. Je veliká dost na to, aby se do ní vešel space-jet a šik bojových robotů typu TARA-III-Uh.

Osm fúzních milířů zásobuje quintadimový former jakož i hypersexta polostopový akcelerátor a projektory nulového pole.