Notice: Undefined index: ' in /var/www/html/atlan.rhodan.cz/bin/datehash.php on line 147

Notice: Undefined index: ' in /var/www/html/atlan.rhodan.cz/bin/datehash.php on line 147

Notice: Undefined index: ' in /var/www/html/atlan.rhodan.cz/bin/datehash.php on line 147

Notice: Undefined index: ' in /var/www/html/atlan.rhodan.cz/bin/datehash.php on line 147
Ovaron > Postavy (důležité) > Slovník > Databáze Multiversa - Perry Rhodan a Atlan

Ovaron

Informace o postavě:
Národ:Cappinové
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 437: Ochránce času
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1277: Zpráva z Gruelfinu
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ovaron byl 73. Ganjo ganjaské Říše a tím vládce Ganjasů z galaxie Gruelfin.

Tryzomy udělaly z Ovarona tryzomského tanečníka se schopností dvojitého myšlení.

Gucky mu v roce 3434 předal buněčný aktivátor mrtvého diktátora Dabrify. Biologické stárnutí Cappina bylo díky tomu zadrženo na úrovni čtyřiceti pozemských let.

Vzhled:

1,96 metru vysoký, atleticky stavěný Ovaron měl typickou cappinskou světle hnědou kůži a dlouhé černé vlasy, většinou svázané do ohonu. Oči v jeho ostře řezané tváři se špičatým nosem a výraznou bradou byly hnědé.

Charakter:

Vzhledem k jeho neobvykle vysoké inteligence bylo Ovaronovi poskytnuto široké vědecké vzdělání. Ganjo byl odhodlaný, ale spravedlivý ve svých rozhodnutích. Neustále se snažil jednat jako zodpovědný vládce, plnit s tím spojené povinnosti a úkoly a současně prosazovat svou vůli.

Historie:

Jako jediný nositel tryzomů mezi Ganjasy se rozhodl prověřit genetické experimenty, které Takerové prováděli na Lotronu (terran.: Země). Dvě stě tisíc let v minulosti přitom narazil na Perryho Rhodana, jenž v roce 3434 přicestoval s deformátorem nulového času, aby nalezl prostředky ke zničení Satelitu smrti.

Spolu s Takerkou Merceile a tomu Prabiosem Takvorianem skočil Ganjo 200 000 let do budoucnosti, do reálného času Perryho Rhodana a posléze se roku 3438 vrátil ke svému lidu. S pomocí Pozemšťanů a Pramáti, obrovského počítače, který před svým odchodem naprogramoval, porazil Ovaron Takery. Gruelfin byl po dlouhé době osvobozen od krutovlády.

Když byl přerušen dakkarkom kontakt s Mléčnou dráhou, vyslal v roce 3440 lodi do Galaxie, v té době zasažené příchodem hvězdného Roje. Roku 3443 se sbor 400 000 pedotransfer přesunul do Mléčné dráhy a podporoval zde lidstvo při střetnutí s Cyny.

Ovaron dodal Pozemšťanům velký dakkarkom, který byl nainstalován do Impéria Alfa, a dalších dvacet středně výkonných zařízení. Tato zásoba umožňovala bezproblémové spojení s Gruelfinem.

Ovaron zemřel v roce 3580, avšak už předtím po dlouhou dobu přežíval pouze ve výživném roztoku, neboť jeho aktivátor buněk selhal. Jeho nástupce Skorvamon začal s politikou izolace a ignoroval dakkarkomové poselství NEI, v němž lidé prosili o pomoc v boji s Hetosem sedmi. Ovarona věznil nový Ganjo v zakázané zóně vládního paláce.

(Poznámka: Dle různých spekulací se impulzy buněčného aktivátoru nebyly schopny vyrovnat s rozdvojením Ovaronova vědomí nebo s jeho schopností pedotransferu).

O deset let později (3590 / 3 NGL) se ukáže, že Ovaronoův duch ještě existuje. Tornybred, Chodec sítí, pomůže bloudící duši bývalého Ganja najít cestu do Gruelfinu. Ovaronovi se podaří převzít živého Cappina – tak zvaného interpretora – a varuje svůj lid před nebezpečím Věčných válečníků z mocenské oblasti ESTARTU.

Ovaronův duch se znovu objeví na scéně v roce 3969 / 382 NGL.

Dne 23. prosince 1225 NGL vstoupí odštěpek Ovaronovy duše z interpretorky Samptaš do Atlana.

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál