Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Organizace > Nové Einsteinovo impérium
hledat

Nové Einsteinovo Impérium (NEI) je přímým nástupnickým státem Solárního impéria.

Po převzetí moci Koncilem Sedmi v Mléčné dráze a evakuováním Země pomocí Twin-Sol transmiteru bylo v roce 3500 s pomocí larských opozičních národů Provcoňanů a Vincranů založeno na planetě Gäa v temné mlhovině Provconova pěst Nové Einsteinovo impérium. Již před otevřeným vypuknutím konfliktu mezi Koncilem Sedmi a Solárním impériem byla Gäa budována jako budoucí centrum odporu. NEI na sebe převzalo po zmizení Terry všechny zbylé sítě agentů, tajné základny a kosmické lodě Solárního impéria a USO, které ještě napadli za oběť okupantům, a vytvořilo z nich vůdčí sílu odporu všech národů Mléčné dráhy.

Důležitými základnami NEI bylo 6 planet v temném mračnu Yolschor osídlených Multi-Cyborgy (Mucyové). Mračno Yolschor sloužilo také jako klamný cíl pro Lary, aby se zabránilo objevení Provconovy pěsti.

S koncem vlády Koncilu v Mléčné dráze a návratu Terry přešlo NEI na LSP. Většina (podle některých zdrojů všichni) obyvatel Gäa opustila Provconovu pěst a znovu osídlila Zemi.

Ministerský předseda NEI se nazýval Pretendent. Tento úřad zpočátku zastával Atlan. Poté co se vydal na SOL na zpáteční let do Maelstromu, převzal úřad Julian Tifflor a to až do rozpuštění NEI v rámci operace Otec poutník.