Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Oogh at Tarkan
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:?
Úmrtí:březen 448 NGL
Národ:Kartaniňané
Tituly:velitel NARGA SANT
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1345: Hrobka Osvíceného
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1387: Signál dokončení
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Oogh at Tarkan byl Kartaniňan z vesmíru Tarkan a velitel NARGA SANT.

Životopis

Kolem roku 50030 př. Kr. byl Oogh at Tarkan velitelem expedice NARGA SANT, která byla vyslána za účelem průzkumu Einsteinova vesmíru. Mimo to měl příkaz, připravit přemístění galaxie Hangay do standardního universa. Pod jeho vedením vznikly v galaxii Absantha-Gom, která dříve patřila do mocenské oblasti ESTARTU v Einsteinově vesmíru, čtyři kolonie a uskladnil zde také obrovské množství pararosy. Její spontánní vyhoření mělo ovlivnit kosmonukleotid DORIFER a tím měl být zahájen transfer Hangaye.

Po střetu s Ptery musel Oogh at Tarkan v roce 49999 př. Kr. prchnout do galaxie M 33 v Lokální skupině, kde v té době zuřila válka mezi Lemury a Bestiemi. Protože Kartaniňané následkem přechodu do jiného universa utrpěli strangeness-šok a začali mutovat, degenerovat a ztráceli vědomosti o svém původu, založil Oogh at Tarkan později jako Roboti z Ctl známou robotickou dynastii, která měla Kartaniňanům ve stanovený čas objasnit jejich původ a úlohu. K tomuto účelu uložil veškeré vědomosti svého národa do Robotů z Ctl. Odletěl s NARGA SANT do galaxie Fornax a uvedl sám sebe a 13 vědců ze svého národa do hlubokého spánku. Automatické vzbuzení však bylo sabotováno Lemurem Nermo Dhelimem. Oogh at Tarkan byl tedy vzbuzen až v prosinci 446 NGL Nikki Frickel.

Oogh at Tarkanovo Učení o dosažení síly nepřetržitým vyzýváním k boji bylo Ptery přepracováno na Teorii permanentního konfliktu. Oogh at Tarkan platil za nejvyššího učitele školy Upanišad, sochy Kartaniňana byly vystaveny ve všech hrdinských školách. Po probuzení se však Oogh at Tarkan obrátil proti přívržencům Teorie permanentního konfliktu, protože jejich názor se velice odvrátil od jeho původně proklamované filozofie.

Vědomí Oogh at Tarkana vešlo v březnu 448 NGL do ESTARTU.