Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Frickel, Nikki
hledat

Frickel, Nikki

(přesměrováno z: Nikki Frickel)
Informace o postavě:
Datum narození:374 NGL
Místo narození:Země
Úmrtí:?
Národ:Pozemšťané
Popis:urostlá, štíhlá, hranatá tvář, krátké vlasy
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1058: Výpad do M 3
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1585: Mrtvola na Akkartilu
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Nikki Frickel je Pozemšťanka narozená roku 374 NGL.

Vzhled

Nikki Frickel byla urostlá, štíhlá a poněkud kostnatě stavěná. Její hranatá tvář působila zvláštním způsobem přitažlivě. Krátké vlasy jí propůjčovaly téměř mužské vzezření. Ale když někdo Nikki Frickel označil za mužatku, jako by se neznala.

Charakteristika

V pravý čas se Nikki rozhodla pro kariéru, na úkor soukromí. To však vede k tomu, že je jistým způsobem osamělá, což si kompenzuje nočním popíjením se skupinkou stejně smýšlejících členů posádky. Tak zvaní Noční flámovači z Waigeo jsou velice pověstní. Později se sice uklidní, ale vždy zůstává veselým hazardérem a dokonalým kosmonautem. K tomu je skvělou vypravěčkou, co jde vstříc hrdinským činům.

Perry Rhodan

Při prvním osobním setkání byla Perrym Rhodanem zcela okouzlena jeho vystupováním. Stali se přáteli a Nikki byla také do Pozemšťana zamilovaná, což však vždycky popírala. Také Rhodanovým známým neuniklo, že v sobě oba chovají jistou nepochopitelnou vzájemnou fascinaci. I přesto se však mezi nimi nikdy nic nestalo. Nikkiina domnělá smrt při zániku SORONGU Rhodana velmi zasáhla. Velice vehementně také prosazoval, aby se Nikki Frickel stala novou nositelkou buněčného aktivátoru.

Životopis

Jako velitelka pomocného člunu DAN PICOT sloužila ve 2. terranské flotile LSP. Díky tomu se roku 425 NGL účastnila pátrání po úkrytu Porleytů v M 3. Poté se účastnila jako členka posádky RAKALA WOOLVERA výpadu k Frostrubinu.

Od roku 430 NGL do 446 NGL vedla Pinwheel Information Group (PIG), která měla rozhodující roli při objasnění dějin Kartaniňanů.

Se svým křižníkem SORONGEM, který dostala na začátku roku 447 NGL, ztratila jako část Tarkanského svazu 695 let ve stázovém poli (448 NGL až 1143 NGL). Zničení SORONGU při útoku Cantarského svazu přežila jen ona. Později byla aktivní ve skupině odporu WIDDER.

V roce 1171 NGL byla činná v projektu UBI ID, s cílem nalézt zmizelou superinteligenci.

Roku 1173 NGL pak byla velitelkou kosmické lodi TABATINGA.

1174 NGL měla možnost získat buněčný aktivátor, ID jí však relativní nesmrtelnost odepřel.