Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1585
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1585
Název:Mrtvola na Akkartilu
(Eine Leiche nach Akkartil)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Hrozivé setkání - v paralelní realitě
Hlavní postavy románu:

Sato Ambush - pararealista transportuje mrtvolu

Nikki Frickel - velitelka TABATINGY

Prentice Galway a Galla Campos - členové Nikkiiny posádky

Sellash - přívětivý Biont

Paunaro - vedoucí nakkské stanice na Akkartilu

Atlan informuje 1. září 1173 NGL na Ferrolu Mírostrůjkyni Hageu Scoffy1) o intrikách Aramuse Shaenora na Ascullo2), dříve než o tři dny později podá u galaktického soudního dvora trestní oznámení na Shaenora.

Současně prozkoumává Sato Ambush mrtvolu Balinora3) a zjišťuje, že ten při svém vynořením se na Nobimu vyslal ultravysokofrekvenční hyperimpulz, který GALORS interpretoval jako signál Poutníku. V domnění, že Balinor při své cestě skrze časoprostorovou vrásu měl kontakt s ID, vyhledá Ambush v paralelní realitě setkání s Nakkem. Ten oznámí ale Terranci, že musel zemřít, protože překážel pátrání Nakků po »duši«. Protože je proti jeho vůli jeho Ki uvolněna, je Ambush přinucen se přemístit do ještě cizejší parareality, ve kterém má vstoupit na Poutníku do mentálního poolu ID. Pararealista se ale stačí včas vrátit do skutečnosti.

Souhlasí s přáním Nakka Carteela vydat Balinorovu mrtvolu, odveze jí ale s Nikki Frickelinou TABATINGOU sám na Akkartil4), protože v ní chce ukrýt Paranakk5), jelikož už nechce používat Ki, ale pátrat po ID pomocí tohoto přístroje. Zatímco Paranakk hledají, narazí Ambush, Nikki Frickel, Galla Campos a Prentice Galway na zakonzervované pozůstatky nesčetných Biontů. Z přibližně dvaceti tisíc, kteří byli jako hyperprostoroví zvědové6) odvezeni na Akkartil, jich žije už jen asi dvě stě. Když se od Bionta Sellashe dozví, že MONAGA a CHRINAAR 7), do jejich posádky patřil také Balinor, přistáli na Akkartilu, přinutí Nakky mu vydat informace o Estartu a o ROBINU8), zatímco hrozí, že u odpovědných bude intervenovat proti předání velkolodi Nakkům.

Pokus nalézt Nakky rozmontovaný Paranakk ale selže. Galway je přitom zastřelen Carteelem, kterého Nikki Frickel poté usmrtí. Také Sellash zemře. S poukazem na to, že naplánovaná expedice Nakků poslouží také galaktikům, nechá Paunaro TABATINGU bez obtěžování odstartovat.