Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1516
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1516
Název:Chaos v Humanidromu
(Chaos im Humanidrom)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Migrace světem pravděpodobnosti - pikle jsou odhaleny
Hlavní postavy románu:

Sato Ambush - pararealista se zabývá tajemstvím Nakků

Idinyphe - Perry Rhodanova dcera mezi Nakky

Willom - Idinyphin mentor

Perry Rhodan - Terranec navštěvuje Humanidrom

Banador z Pakh-Nyuat - předseda plenárního shromáždění Galaktika

Zatímco Alaska Saedelaere, Ernst Ellert a Testare s QUEBRADOU odlétají přes Lucifer III na Kembayan1), zůstává Sato Ambush na Akkartilu. Ten je ale Nakky ignorován, a také Eirene, na jejíž duši a těle se v minulém týdnu objevily znepokojené změny kvůli těsnému přimknutí na Nakky, mu čelí zpočátku se skepsí.

Když mu Paunaro nakonec poskytne přístup k vnitřním zařízením Akkartilu, snaží se pararealista, který se při svém předchozím pobytu od Ktaralona naučil fragmenty Nakkské řeči, zpočátku marně, s pomocí své Ki vypátrat tajemství Gastropoidů. Když nakonec potvrdí, že třináct zlomků chronologické tabulky obsahuje data současné dráhy Poutníka, odveze Paunaro jeho, Willoma a Eirene, která si vzpomene, že byla od svých nakkských opatrovatelů kvůli své jizvě označovaná jako osvícená, s TARFALOU k Varonzemovi do Humanidromu. Ze strachu, že by jejich tajemství mohli vyjít ve známost, vytvořili tam Nakkové technikou interuniversálních kvantových skoků mnoho matoucích pararealit.

Ambush se nakonec dozví, že Nakkové už krátce po kosmické katastrofě zjistili, že ID chce vrátit zpět buněčné aktivátory. Clistor navrhoval použít aktivátory jako lákadlo na superinteligenci. Protože je ale přesvědčen, že rada Nakků jeho plán odebrat aktivátory jejich nositelům a odsoudit je tak k smrti, neschválili, založil si se sto druhy tajnou lóži, která své cíle měla následovat bez svolení rady. Postupem času ale většina členů tohoto bratrstva poznala, že se vydali na bludnou cestu a odstoupili. Lakardón2) trval ale paličatě na názorech lóže a pokoušel se ID najít pomocí časových experimentů. Ermancluq, přítel Monose, byl zabit Ayshuponem3), protože také nepoučitelně následoval cestu lóže. Ve víře, že Varonzem také ještě lpí na lóži, prchnul před ním Ayshupon o chvíli později pryč4). Varonzen pochopil, že je nutné si promluvit s těmi Nakky, kteří bratrstvo delší čas nebo už od začátku odmítali5). V Emzaforem6) vytvořené pararealitě zažijí Ambush a Eirene nakonec, jak tito s Ermanclueqem vnikli do domu Geoffry Abela Waringera na Satrangu, aby vědci ukradli buněčný aktivátor7). Nakkové se nyní vysloví pro pomoc při pátrání po ID.

Mezitím dorazí také Perry Rhodan8) do Humanidromu, aby se na žádost Kallio Kuusinea, Prvního Pozemšťana, zúčastnil konference galaktické rady o problémech s Topsidery. Také on je kvůli aktivitám Nakků několikrát přemístěn do parareality. Od Nediakril-Phoch, galaktické radní svazku Enshgerd-Ahk, přednesené požadavky na zrušení zbrojního embarga proti Topsidu a sankcí za topsidské anexe Galaktikum zamítne, neschválí ale také žádné opatření proti Topsiderům.

Ambush informuje Rhodana o kooperační nabídce Nakků, sdělí mu ale i to, že Eirene-Idinyphe nemá sebenepatrnější přání se vrátit na Terru9).