Menu

Ambush, Sato

(přesměrováno z: Sato Ambush)
Informace o postavě:
Datum narození:386 NGL
Místo narození:Japonsko, Terra
Úmrtí:1200 NGL ?
Výška:1.68 m
Národ:Terranci
Popis:štíhlý; hnědé oči; úzká ústa; krátké vlasy; nosí většinou kimono
Tituly:Pararealista s Ki
Ambush, Sato
Ambush, Sato
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1169: Brána Loolandre
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1637: Zajatci času
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Sato Ambush, Terranec narozený roku 386 NGL v Japonsku, byl v roce 426/427 NGL je znám díky vytvoření nového vědního oboru 5D kosmologie, tzv. pararealistiky. Proto je také označován jako pararealista.

Vzhled

Sato Ambush má štíhlou postavu s velikou, téměř až groteskně působící kulovitou hlavou. Má velké, hnědé oči a ústa s úzkými rty. Sato mluví jasným, čistým hlasem. Černé vlasy nosí ostříhané na milimetr krátké štětiny. Velice si váží tradic, a proto stále nosí kimono.

Charakteristika

Sato Ambush dle tradice, stejně jako jeho předkové, stále ještě při jídle používá hůlky. Je velice zdvořilý a při každé příležitosti se ukloní. Ambush také praktikuje rozličná východní bojová umění.

Vědec vede život téměř jako poustevník a dalo by se říct, že je velice staromódní.

Pararealistika

Sato Ambush definoval pararealistiku jako novou větev pětirozměrné kosmologie, zpočátku byla ale kvůli jeho neortodoxním metodám konvenčními vědci zesměšňována nebo spíše zcela odmítána. Teprve až se mu podařilo s pomocí pararealistiky vyřešit nespočet problémů souvisejících s Nekonečnou armadou, přesvědčil Sato Ambush své kritiky.

Jako pararealista posuzoval Ambush realitu ryze subjektivně, jako jednu z nekonečně mnoha výrazových forem přírody. Za určitých okolností, pravděpodobně působením psionického pole, může být dle jeho názoru realita vystřídána jinou formou, která se lidem zdá neskutečná. Pro pararealisty je ale tato skutečnost stejně tak důležitá, jako realita.

Ambush byl v širším slova smyslu nexialistou a věřil v existenci Ki, síly, která dohromady spojuje duši a tělo. S pomocí Ki byl Ambush schopen sám sebe i další osoby přemístit do parareality (paralelní reality). Ve svém pozdějším výzkumu se specializoval na pokus, při němž by bylo možné se do parareality dostat i s pomocí technických prostředků.

Životopis

Sato Ambush se v roce 426 NGL zúčastnil jako hyperfyzik různých operací galaktické flotily. Když došlo k setkání s Nekonečnou armadou, právě se nacházel na BÁZI. Roku 427 NGL pomohl Ambush s pararealistikou při otevření brány Loolandre. Přitom Sato Ambush cestoval také do dětství Perryho Rhodana, kde jemu a jeho strýci zachránil život.

V roce 429 NGL pomohl Perrymu Rhodanovi při sestupu do Hlubinozemě, krátce poté nasadil své schopnosti proti kosmokratu Taurecovi, který se pokoušel Perryho Rhodana, Atlana a Jena Salika přimět díky pararealistice k setrvání v řádu Rytířů Hlubiny.

Ambush se v roce 448 NGL octl na palubě křižníku tarkanské flotily, když byla po návratu z vesmíru Tarkan zajata v časovém stázovém poli, kde strávila 695 let.

Po tragické smrti Geoffryho Abela Waringera se Ambush stal jeho nástupcem a předním vědcem LSP. V následující době se zajímal o Perlu Moto a pokoušel se přijít na tajemství Nakků. Kromě toho také nemalou měrou pomohl bývalým nositelům buněčných aktivátorů při hledání ID.

V roce 1174 NGL Perry Rhodan navrhl Sato Ambushe jako dalšího nositele buněčného aktivátoru. ID na tento návrh však nepřistoupil a Sato Ambushovi relativní nesmrtelnost odepřel.

Ambushe se toto odmítnutí velice dotklo a následně se raději stáhl z Galaktika a od nositelů buněčných aktivátorů. Přidal se ale k Nakkovi Paunarovi a jeho výzkumům.

Roku 1200 NGL se účastnil prověřování hyperdimových atraktorů. Během střetnutí se Sintou v pararealitě atraktorů se setkal se svým pararelním dvojníkem. Ambush si v této době uvědomil, že jeho Ki a schopnost stvoření parareality je čím dál tím méně efektivní a stále více nespolehlivá. Ambushovi se podařilo zachránit expedici Galaktiků, zatímco on sám se již vrátit nestihl a ztratil se v pararealitě. Není dodnes jasné, zda přitom zemřel nebo ne.