Menu

Salik, Jen

(přesměrováno z: Jen Salik)
Informace o postavě:
Datum narození:3467
Úmrtí:447 NGL v Dómu Kesdschan
Výška:1,68 m
Popis:šedomodré oči, středně hnědé vlasy, špičatý nos, lehce načervenalý obličej
Tituly:Rytíř Hlubiny
Výskyt postavy v seriálu:
  Série: Perry Rhodan seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Romány seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu

Jen Salik je jeden z posledních Rytířů Hlubiny.

Popis

Salik je vysoký 1,68 m, štíhlý a působí velice sportovně. Na jeho obličeji je nápadný hlavně velký špičatý nos. Očí má malé, šedomodré a zářící, rty jsou normální, brada špičatá, vlasy má krátce střižené. Salik mluví pomalu a lehce zasněně.

Charakteristika

Jen Salik je považován za klidného, introvertního muže, skromného a zdrženlivého. Rád se směje, někdy projeví lehkou ironii. Je ochotný, rád hraje na housle, šachy a zabývá se reinkarnací. Salik je průměrně inteligentní a má výborné všeobecné vědomosti. Hodně čte a rád se dobře napije a nají. Nemá moc důvěrných nebo přátelských vazeb.

Životopis

Narodil se pravděpodobně roku 3587 na planetě Gäa.

Salik je, aniž by to věděl, potomkem dalšího Rytíře hlubiny, Armadana z Harpoonu. Dozví se o tom, když se objeví falešný Igsorian z Veyltu (ten pravý je také Rytířem hlubiny, vydával se za něj Harden Coonor).

Inteligencí a vědomostmi se dopracoval na úroveň génia. Tímto způsobem se také Salik stane Rytířem hlubiny a bude uznáváným Orbiterem. O místě pobytu Jena Salika do roku 3588 není nic známo. Objeví se až v roce 424 NGL jako pravý Rytíř hlubiny a s aktivátorem buněk. Jedná se o ten aktivátor, který se uvolnil při vstupu několika mutantů do ID, a který poté beze stopy zmizel.

V roce 426 NGL je Salik 34. zvoleným mluvčím Hansy. O rok později se vydává s Atlanem do Hlubiny. Roku 429 NGL se rozejde s Atlanem a Perrym Rhodanem, kteří jsou v této době také Rytíři, a poddá se vábení kosmokratů.

Salik se obětuje a je uvolněn z jejich moci, znovu se s Rhodanem setkává v Dómu Kesdschan, což je sídlo řádu strážců Rytířů hlubiny na planete Khrat.