Menu
Informace o postavě:
Výška:1.70 m
Popis:velké černé oči, bílá kůže, dlouhé sytě černé vlasy
Tituly:Pověřenkyně kosmokratů
Samburi Yura
Samburi Yura
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2158: Modrá loď
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2159: Kosmická loď SVÍTIVOST
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Samburi Yura vystupuje ve formě humanoidní bytosti s výškou 1.70 metru a je stále označována jako žena, ačkoliv potřebné pohlavní znaky nejsou rozpoznatelné.

Když jí Alaska Saedelaere poprvé spatří, je okamžitě okouzlen. Pro něj je to překrásná, neustále lehce smutně působící žena se zvláštní »kosmickou« aurou. Má velké černé oči, které Alaskovi připomínají časové studny. Má čistě bílou kůži a sytě černé vlasy jí sahají až na ramena. Na neobyčejně vypadající vlasy působí jiné fyzikální zákony, než na zbytek jejího těla: když otočí hlavou, vlasy se pohybují zpožděně, respektive jako ve zpomaleném filmu. Její hlas zní jasně a skoro až dětinsky. Jestli je toto její skutečné vzezření a jestli je skutečně žena, zůstává zpočátku nejasné.

Ve své modré kosmické lodi je Samburi Yura nedosažitelná a chráněna před každým, koho nechce vpustit do své blízkosti.

V květnu 1312 NGL pronikne se svou kosmickou lodí SVÍTIVOST do Roje Kys Chamei a odpojí ho. Postupuje přitom příslovečně opatrně, protože sice zničí všechny důležité kontrolní stanice, Manipy a Ohebný štít, ušetří ale život obyvatel Roje.

Role, kterou Samburi Yura hraje ve vztahu k Alaskovi Saedelaeremu, zůstává nejasná. Lze se domnívat, že Alaska v její lodi nedostal nový fragment Cappina náhodou, ale že to Samburi Yura úmyslně zařídila. Požadovala konečně od Saedelaereho vrátit Oblek zmaru, který našel v Roji Kys Chamei.