Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2159
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2159
Název:Kosmická loď SVÍTIVOST
(Raumschiff LEUCHTKRAFT)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Alaska Saedelaere hledá Samburi-Yura - zmocněnkyni Kosmokratů
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - nositel Kůže zažije neobyčejné setkání

Monkey - Oxtorňan se dá na extrémní hru

Samburi Yura - zmocněnkyně kosmokratů reaguje více než zvláštně

Kafetchein - Vrchní Mago musí hledat pro svůj Roj novou budoucnost

Když se Alaska Saedelaere a Monkey společně s Cyny dostanou k Eolixu II, poznají, že přišli příliš pozdě: temné mračno, ve kterém je záložní řídicí planeta ukryta, je uzavřeno neprostupným silovým polem. Lze se domnívat, že silové pole bylo vybudováno SVÍTIVOSTÍ. Ani Kafetchein, který jako mago disponuje zvláštními psí-schopnostmi, polem neprojde. Teprve když Alaska opustí cynskou loď a přiblíží se k poli, podaří se mu štít narušit: s pomocí Obleku zmaru vytvoří Alaska strukturální trhlinu, kterou cynská loď může vletět do temného mračna. SVÍTIVOST se skutečně nachází na Eolixu II, stojí na astroportu poblíž centrálního zařízení plně automaticky pracujícího řídicího světa. Trpasličí androidi z modré lodi se již dali do práce. Zmanipulují ovládací zařízení a odpojí několik důležitých zařízení Hejna - mezi nimi i ohebný štít. Když štít zanikne, hejno jako soběstačný útvar přestane existovat, jeho slunce a planety se od tohoto okamžiku stávají součástí galaxie Fou, kterou hejno právě prolétá. Cynové prosí obyvatele této galaxie o azyl a hledí vstříc nejasné budoucnosti. Rozhodnou se, že v budoucnu budou přinášet mír národům z Fou, jelikož už více nemohou plnit svou primární úlohu (rozšiřovat inteligenci ve vesmíru). Kys Chamei bylo ostatně odpojeno jako poslední hejno v této části vesmíru.

Mezitím na Eolix II: Alaska a Monkey proniknou do SVÍTIVOSTI, což se jim podaří jen díky tomu, že Alaska nosí Oblek zmaru. Při kontaktu s polomateriálním vnějším trupem modré lodi inicializuje Oblek zmaru zvláštní reakci a náhle se oba galaktikové nacházejí uvnitř lodě. Vnitřek ale vůbec nepůsobí jako vnitřek kosmické lodi, spíše jako povrch cizí planety - řeky se proplétají mezi pahorky, krajinu pokrývá prales, vysoce bohatý na flóru a faunu. I zde jsou ale trpasličí androidi. Monkey jednoho chytne (trpaslík vypadá, že je zde plně materiální) a tak galaktikové poznají, že se skutečně nacházejí uvnitř SVÍTIVOSTI. Je to asi domov paní Samburi Yura, která bydlí někde na konci řeky. Kontakt s ní je nemožný, dokud nevítané návštěvníky sama od sebe nezavolá. Galaktikové jsou od sebe odděleni a oba prožijí bizarní zážitek. Zatímco Monkey vyměnil při klasické hře Skořápky svoje SAC-oční implantáty za "pravé" oxtorňanské oči, spatří Alaska překrásnou humanoidní ženu, kterou považuje za Samburi Yura. Nemůže s ní navázat ale žádný kontakt. Pak potká ještě jednu parareálnou verzi sebe sama, která v rozporu s ním ještě nosí fragment Cappina a masku. Alaska II ukáže originálnímu Alaskovi svou moc a donutí ho přijmout fragment Cappina! Fragment Cappina okamžitě začne zabíjet Kummerogovu kůži, Alaska tomu může jen bezmocně přihlížet. Když poté sleduje krásnou neznámou do jeskyně, zjistí znenadání, že se dostal ven ze SVÍTIVOSTI.

Monkey, který je přešťastný ze svých nových očí, narazí mezitím na Lamuuni-ptáka, kterého Samburi Yura vzala na palubu SVÍTIVOSTI kvůli jeho schopnosti niveau-teleportace. Protože tam ale o svou schopnost přišel, rozmrzelá žena ho zřejmě potrestala pohrdáním. Teď by rád přijal Monkeye za svého nového přítele. S pomocí Lamuuni se vydá Monkey po stopách Alasky a nakonec je i on transportován ven. Monkey a Alaska se odeberou zpět na Cynosskou loď, kde kůže Kummeroga nakonec zemře a Oxtorňan vytvoří Alaskovi plastikovou masku...

Alaska, který je krásnou neznámou okouzlen, se chce ještě jednou pokusit o průnik na SVÍTIVOST. K tomu ale nedojde, protože Samburi Yura se objeví na astroportu Eolix II. Žádá od Alasky Oblek zmaru a od Monkeye organické oči zpět, protože patří jí, respektive SVÍTIVOSTI. Oba se pokouší odmítnout, ale nemají na vybranou a musí splnit požadavky cizinky. Ta se pak odebere na modrou loď a zmizí. Alaska je teď opět mužem s maskou – a Monkey? Zpočátku velice zoufalý Oxtorňan má víc štěstí než Terranec, protože jeho nový přítel Lamuuni ho zavede na místo, kde předtím stála SVÍTIVOST. A tam leží v písku SAC-implantáty. Pravděpodobně bylo cizí těleso vyhozeno s modré lodi. Když se poté v blízkosti Monkeye otevře časová studna, vstoupí do ní oba galaktikové bez váhání a Lamuuniho vezmou s sebou.