Perry Rhodan 2160 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2160
Název:Teror na Luně
(Terror auf Luna)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
NATHAN u propasti - neznámá moc ho přepočítala
Hlavní postavy románu:

Blo Rakane - Bílý Haluťan je na stopě neznámému protivníkovi

Bré Tsinga - kosmopsycholožka reaguje na zvláštní okolnosti

Minster Nai Fukati - bojovník z Tradomu učiní neuvěřitelný objev

Norman - klonovaný slon nabere příliš velkou formu

A-Lókym - Báalol by měl zvláštní nápad

Když se Terranci vydají prozkoumat bitevní AGLAZAR, který po ukradení z Jontagu stojí na pozemském Měsíci, zažijí nepříjemné překvapení. Agregáty AGLAZARU emitují totiž extrémně silné hyperzáření, které poškozuje nejen systémy bojových robotů typu TARA, ale způsobuje i život ohrožující poškození buněk. Zdá se, že Blo Rakane je jediným imunním proti tomuto vlivu. Terranci, kteří jsou zářením zasaženi (mezi nimi i Bré Tsinga) upadnou do komatu, mnoho jich zemře. Že kosmopsycholožka a několik dalších přežije a neodnese si žádné trvalé poškození, není zásluha terranské medicíny: na vrcholu krize se tělo nemocných nevysvětlitelným způsobem samo od sebe uzdraví (podobně jako při "otužovacím efektu" Valenterů (viz: [PR 2154])).

Na AGLAZARU je mezitím nepozorovaně aktivní jeden Rudiment vojáků. Mozek, který sám sebe chápe jako věrného služebníka Říše Tradom, se během doby přehřátí skryl v pararealitě a teď použije své schopnosti, aby sabotoval NATHANA. Zmanipuluje několik gravitrafových zásobníků, aby je zpožděně přivedl k výbuchu. Jméno Rudimentu vojáků je Minster Nai Fukati a už moc dlouho na "naší" straně Hvězdného okna nepřežije, protože trpí smrtelnou nemocí, které může vzdorovat jen díky pravidelnému užívání určitého medikamentu. Protože má málo času a jeho síly slábnou, udělá několik chyb, díky kterým si Terranci všimnou jeho přítomnosti.

V tomto bodě vstoupí do hry klonovaný slon Norman. Minislon je vybaven experimentálním prototypem speciálního high-tech bojového obleku a vydá se po stopě neznámého vetřelce. Zdá se, že Norman skutečně něco objeví, ale při této akci pouze ve svém Norminátorském obleku vyhrabe několik tunelů do sublunární suti a prachu a nepodaří se mu zastavit cizince. Naštěstí se Terranci nespoléhají jen na vrtošivé zvíře: i Blo Rakane jde po Rudimentu vojáků. Podporuje ho při tom několik Antiů, kterým se podaří svými schopnostmi blokovat slábnoucí síly nemocí oslabeného mozku. Proti záření agregátů AGLAZARU ale ani Báalové nic nezmohou. Nakonec se podaří zvrátit manipulace, které Rudiment vojáků vykonal, takže pro pozemský Měsíc už nehrozí žádné nebezpečí.

Paralyzovaný Rudiment vojáků je pečlivě vyšetřen. Výsledek: jeho DNA je na 99% identická s Terranskou. Odchylky vypadají na to, že souvisí s genetickými manipulacemi. Také nemoc je diagnostikována a jedná se o: Minster Nai Fukati trpí Parkinsovou nemocí, proti které existuje účinný lék. Rudiment vojáků se poté začne s Terranci bavit, nevěří jim ale zpočátku ani slovo. Teprve, když mu dovolí odebrat jednomu Terranci vzorek tkáně a s přístroji ve svém podstavci jí prozkoumat, uzná, že je jejich "skoro bratrem", a že ho nadobro vyléčili z jeho nemoci. Od tohoto okamžiku už není stoupencem Inkvizice – rozhodne se okamžitě pomoci Terrancům.

Kromě toho se zjistí, že černá nicota v centrále AGLAZARU není žádná časová studna, ale jeden z agregátů AGLAZARU. Mozek prozradí něco o Rudimentech vojáků: jsou chováni Inkvizicí v genetických nádržích a kromě jména nevědí nic o sobě samých. Nevědí, kdo nebo co vlastně jsou, především ale nemají žádné tušení, ze kterého národa pocházejí. Své psí-schopnosti mají vrozené, ale díky genetickým manipulacím a technickým zařízením ve svém podstavci, který je pro ně vlastně protézou, jsou mnohonásobně zesíleny.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál