Menu

Obleky zmaru dali Sedmi Mocným k dispozici kosmokraté, pro které Obleky vytvořil Parr Fiorano.

Zvnějšku je Oblek tvořen kvadratickým, velice elastickým segmentem, který se má postarat o to, že se oblek přimkne těsně k tělu svého nositele. Na ramenech z něj do výše ční 20 cm dlouhé ostny, na bocích obou kyčlí se nacházejí polokulovité nástavce. Ačkoliv je na omak měkký a ohebný a působí spíše křehce, je extrémně odolný. Oblek se uzavírá pomocí jednoduchých háčků a oček. Oblek propůjčuje svému nositeli velkou moc, jeho potenciál ale pravděpodobně nebyl nikdy zcela použit.

V minulosti používal Oblek Mocný Ganerc jako zbraň. Tomu ho po krátké době užívání ukradl Mocný Bardioc, který ho ukryl na jedné z planet Roje, kde se o milion let později dostal do držení Cynose Schmitta. Ten ho předá Alaskovi Saedelaeremu s úkolem, aby Oblek předal právoplatnému majiteli.

Alaska Saedelaere nosí Oblek zmaru mimo jiné pří průzkumu justovací stanice Archi-Tri-Trans-slunečního transmiteru, při průzkumu lemurské flotily v Mahlstömu hvězd a při pádu do Velké nicoty v Balayndagaru. Při setkání Saedelaereho a Ganerca doje k jeho předání. Ganercovy naděje spojené s Oblekem se ale nevyplní, načež oblek v roce 3587 zničí.

Další oblek se nachází ve Hvězdné komoře Rytířů z Dommrathu.

Na Eolixu, centrálním řídícím světě Roje Kys Chamei, objeví Saedelaere a Monkey v roce 1312 NGL sochu Sluhy Matérie a jeden kompletní Oblek Zmaru.