Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2158
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2158
Název:Modrá loď
(Das blaue Schiff)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Sabotáž v Kys Chamei - Roj stojí před zánikem
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - nositel Kůže zažije zánik důležité planety

Monkey - Oxtorňan má vlastní způsob, jak se vypořádat s problémy

Kafetchein - Vrchní Mago je zodpovědný za osud Roje Kys Chamei

Plán Kosmokratů, podniknout něco proti "životu samému" (viz [PR 2147]), dospěl k prvním konsekvencím. Postižené jsou nejdříve Roje, které se, jak známo, starají o zvyšování inteligence v okrajových oblastech vesmíru, do kterých Spórové lodě Mocných zasely život. Roje musí být eliminovany, aby už nadále nepodporovali šíření života. Jaké to má důsledky, zažijí Alaska Saedelaere a Monkey, kteří se nacházejí v Roji Kys Chamei, na vlastní kůži.

V tomto Roji se nachází modrá, válcovitá loď, která ničí nebo jiným způsobem ochromuje důležitá zařízení. Za Kys Chamei zodpovědní Cynosové jsou proti tomuto křižníku bezmocní, protože lodi se podařilo nevysvětlitelným způsobem proniknout Ohebným štítem Roje, a je nenapadnutelná, protože se zčásti nachází v jiné dimenzi. Neznámí si při svých útocích ale počínají nadmíru humánně: obyvatelstvo planety, respektive posádku stanice, která má být zničena, včas varují a v případě nouze dokonce pomocí fiktivních transmiterů evakuují.

Když Saedelaere a Monkey ochromí zaměřovací stanici na planetě Perminů, domnívají se Cynosové, že jde o další sabotážní akt modrých lodí a okamžitě se tam odeberou. Rychle ale vyjde najevo, že oba nositelé buněčných aktivátorů nemají s neznámými útočníky nic společného a začnou s nimi jednat jako s hosty. Galaktikové nabídnou Cynosům svou pomoc, na oplátku se Cynosové pokusí oběma umožnit zpáteční cestu do Mléčné dráhy.

Mezitím ale přijde katastrofická zpráva: několik hlavních řídících center Roje bylo zničeno, stejně tak jako hlavní část Manipů (Manips). Pak je přepaden Eolix, centrální řídící svět Roje. Znovu se modrou loď, která Saedelaeremu připomene křižník UFOnautů, nepodaří zadržet. Loď vyloží tisíce trpasličích androidů na Eolix, kteří celou planetu zaminují. Saedelaere a Monkey dorazí na Eolix ještě před modrou lodí a objeví tam zajímavé věci, jako například sochu Sluhy Matérie a kompletní Oblek zmaru.

Když jsou bomby odpáleny a pomalu začnou trhat celou planetu, Alaska se zde rozhodne zůstat, Monkey prchá. Bývalému nositeli masky jde samozřejmě o Oblek zmaru. Přistane nedaleko, musí se ale jednat s obavami, že zanikne společně s planetou. Při útěku do hlubin planetárních zařízení se Alaska setká s několika malými androidy. S pomocí obleku se mu podaří zmocnit se jedné bytosti a vyslechnout jí. Tak se dozví o plánu Kosmokratů, který je zřejmě veden ženskou bytostí jménem Samburi. Ta je velitelkou modré lodi, která nese jméno SVÍTIVOST. Mago Kafetchein vezme Alasku v poslední vteřině na svou loď, Eolix se už ale nedá zachránit. Pak se okamžitě vydají na cestu na Eolix II, kde se nachází záložní centrála řízení Roje, protože je jasné, že tento svět bude příštím cílem SVÍTIVOSTI...