Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2157
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2157
Název:Jezdci na červech
(Die Wurmreiter)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Žijí u hory Kedo - a čekají na ty, co přicházejí z hvězd
Hlavní postavy románu:

Emboy Wogelkern - mladý jezdec na červu je hektickým násilníkem, na kterého se lepí potíže

Alaska Saedelaere - nositel Kůže se musí probít světem džunglí

Monkey - Oxtorňanský šéf Nového USO se dostane do zvláštní akce

Rani Kecko - polomatka Azzatiů bojuje v přední řadě

Dagdato Klek - Velitel jezdců na červech má potíže s nedostatečnou disciplínou

Saedelaere a Moneky se po průchodu časovou studnou ocitnou na planetě džunglí, která je obydlená primitivními skřítkovitými bytostmi, Perminy. Tento v matriarchátu žijící národ obývá Horu Kedo, gigantickou stupňovitou pyramidu, na jejíchž terasách bují nebezpečná flóra a fauna. Perminové jsou rozděleni do mnoha malých rodů, které společně nepřetržitě bojují. Přitom jde jednak o životní prostor, kromě toho o zajatce, kteří po skončení bojů vstoupí do vítězného rodu. Perminové žijí s obrovskými, opeřenými létajícími hady, na kterých jezdí na svá válečná tažení.

Kvůli své neustálé nedisciplinovanosti je Permin Emboy Wogelkem odsouzen k smrti a připoután ke svému létajícímu hadu hozen dolů z pyramidy. Oba pád přežijí a narazí na Saedelaereho a Monkeye. Emboy považuje oba za bohy a vrátí se s nimi ke svému kmenu, u kterého při útoku nepřátelského kmenu dosáhne rehabilitace. Kmen opatruje artefakt, přičemž podle Alasky a Monkeye se jedná o holoprojektor. Když ho Alaska aktivuje, dozví se, že Perminové kdysi žili uvnitř obrovské pyramidy a byli vypovězeni, protože nedokázali žít v míru. Holoprojektor ostatně mluví řečí Mocných, kterou (sice ve značně pozměněné formě) mluví i Perminové.

Oběma galaktikům je jasné, že hora Kedo je umělého původu a s pomocí Emboye a jeho létajícího hada Gurru naleznou nahoře, že oponou přerostlé vegetace, vstup, který se nechá otevřít. Perminovi ve vstupu brání tlumící štít, galaktikové vstoupit mohou. Zjistí, že hora Kedo není nic jiného než velká zaměřovací stanice. A navíc: Alaska pochopí, že se nachází uvnitř Roje! Oba se pokusí upozornit na sebe provozovatele stanice pomocí hypervysílání. Protože to nevede k úspěchu, bez okolků celou stanici vypnou, protože se domnívají, že se zakrátko objeví opravárenské oddíly.

Oba se rozloučí s Emboyem, darují mu kapesní svítilnu a jako protidar dostanou jedno péro z létajícího hada. Mladý Permin se vrátí ke svému kmeni a chce se pokusit usmířit znepřátelené skupiny svého národa, musí ale znovu zaujmout staré místo strážce stanice.