Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2156
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2156
Název:Hlas proroka
(Stimme des Propheten)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Věštění Herreachů - národ stojí před zánikem
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - nositel Kůže se zajímá o osud Herreachů

Monkey - Oxtorňan dostane na planetě Trokan nečekanou návštěvu

Viorel Zagi - filozof má velice speciální prorocké vnuknutí

Presto Go - Nejvyšší Zvěstovatelka hledá novou budoucnost pro svůj národ

Na Trokanu se otevře časová studna. Herreachové se cítí ohrožení něčím, co nemohou pojmenovat. Tato hrozba, jak se zdá, vychází z Hřibu a je tak silná, že mnoho Herreachů zemře; buď během příšerného snu ve spánku, při meditaci nebo prostě uprostřed ulice. Všichni sní o černé díře a kruhu světla, jakož i o mocném městě, které hrozí, že v sobě pohřbí všechny Herreachy. Filozof Viorel Zagi shrne strach svého národa do jednoho požadavku: Herreachové se chtějí vystěhovat, a to sice na planetu jménem Cauto, kterou Zagi viděl ve vizi.

Terrrancké úřady věc prošetřují. 1366 LY od Terry skutečně leží svět tohoto jména, který podle prvních průzkumů nabízí ideální podmínky pro život Herreachů. Nejdříve se ale musí prověřit, jestli je pro Herreachy bezpečné tam žít. Mezitím se Alaska Saedelaere a Monkey odeberou na Trokan. Promluví si s nejvyšší Zvěstovatelkou a skutečně narazí na zónu absolutní temnoty, která vypadá jako by byla vysazená z reality: Saedelaere, který má s těmito věcmi zkušenosti, pozná ihned, že se jedná o časovou studnu.

Mezitím se situace pro Herreachy zhoršuje. Delegace se dokonce odebere na Terru, aby Maurenzi Curtize, Prvního Pozemšťana, požádali o pomoc s evakuací na Cauto. Krátce potom se situace vyhrotí: skoro celý národ Herreachů upadne na moment do modlitebního tranzu, netrvá to dlouho, a objeví se již známí fantomoví tvorové, jakož i nová bytost, která je několikrát větší než obr Šimbaa. Všichni útočí na Hřib, aniž by se jim ho podařilo nějak poškodit – pak se bytosti obrátí proti svým tvůrcům a zabijí stovky z nich. Teď už odpovědným činitelům na Zemi nezbývá nic jiného, než urychleně začít s evakuací a ukončit tak chvíle sousedství ve Sluneční soustavě. Vysvětlení pro neobyčejně přesnou věštbu je ostatně prosté: prorok četl ve starém cestovním katalogu, který kdysi našel, popis planety Cauto...

Saedelaere a Monkey jsou přitom, když znovu vznikne časová studna poblíž Hřibu. Oba dlouho neotálejí a vejdou do ní, aniž by si obstarali jakoukoliv zvláštní výstroj. Časová studna pak opět zmizí.