Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Coonor, Harden
hledat

Coonor, Harden

(přesměrováno z: Igsorian z Veyltu)
Informace o postavě:
Výška:1.72 m
Popis:plochý obličej; velký nos; šedé vlasy; hubený
Tituly:Falešný rytíř
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 969: Falešný Rytíř
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 972: Hlasy z nicoty
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Skutečná identita muže, který se v roce 3587 objevuje jako Rytíř Hlubiny Igsorian z Veyltu. Coonor je vysoký 1.72 metru a vypadá jako 120 let starý muž (což odpovídá současnému vzhledu v asi 40 letech). Jeho postava je kostnatá a štíhlá, ramena jsou vytažena lehce dopředu. V ploché tváři dominuje masivní nos. Šedé vlasy jsou řídké a na temeni sčesané dozadu. Uši jsou veliké, rty vyboulené přes velkou a předsunutou bradu. Coonor disponuje velkou tělesnou silou, energií a vytrvalostí. Jeho hlas se často "klopí" a působí tak nepříjemně pronikavě. Coonor mluví perfektně interkosmem. Povahou je mrzutý, závistivý, egoistický, prolhaný, mocichtivý a úskočný. Speciální zájmy a zaměření mu chybí.

Coonor byl v dálné minulosti vyměněn svou ctižádostivou rodinou za krátce před vysvěcením stojícího pravého Igsoriana z Veyltu. Aby zamezil prozrazení, zůstal v této roli, ale později byl odhalen. Opatřili ho ale speciálním sugestivním blokem, kvůli kterému věřil ve svou novou identitu a jednal podle zásad řádu střážců. Když se později dostane do nouzové situace, nechá se Coonor přemístit záchraným systémem své lodi ZYFFO do poslední ještě fungující záchranné stanice pro takovéto účely: ANLAGE Armadana z Harpoonu v centru Mléčné dráhy. Tam je v roce 3587 kvůli vesmírotřesení vytržen ze svého hlubokého spánku. Interkosmo a základní znalosti nového prostředí dostane hypnoticky přes zařízení transmiterové haly. Z minulosti si může vzpomenout pouze na obecné dějiny a neví nic o svém životě Igsoriana z Veyltu - ani, jestli měl pořád tělo, ve kterém se probudil.

Při příjezdu na Martappon nosí Coonor šedomodrou kombinézu, pod í černý rolák, a umělohmotné body. Další výstroj u sebe nemá. Podle Jena Salika ztratil jen své vědomosti, inteligence mu zůstala. Poté co se vydává za Armadana z Harpoonu a postará se o další zmatek, dojde konečně k rozhodujícímu střetnutí mezi Salikem a falešným Rytířem.