Menu
Informace o postavě:
Datum narození:23.9.1290 NGL
Místo narození:Cyrdan, Andromeda
Úmrtí:1312 NGL
Výška:1,71 m
Národ:Tefrodi
Popis:štíhlá, krátké prsty, tmavohnědé vlasy, světlehnědé mandlové oči, tmavá pleť
Corona, Raye
Corona, Raye
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2173: Ultramagnet
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2186: Nový Svrchovanec
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Raye Corona byla implantoložka z národa Tefrodů. Jako 1. inkvizitorka nesla jméno Corona. Byla jedinou přeživší útoku kastunů na planetu Rakusa.

Popis

1,71 metrů vysoká a štíhlá žena má krátké prsty, tmavohnědé vlasy a světlehnědé mandlové oči. Jako všichni Tefrodi působí její pleť zbarvená do tmavohněda.

Charakteristika

Tefrodská lékařka působí ustavičně rozvážně a pohroužená do sebe. Svým povoláním si zvolila jediný cíl - pomáhat druhým.

Životopis

Tefrodka se narodila na planetě Cyrdan v galaxii Andromeda 23. září 1290 NGL.

Tefrodskou záchrannou lodí byla dopravena po útoku na Rakusu na planetu Cyrdan, kde pomáhala jako lékařka a tak se jí také podařilo setkat s posádkou JOURNEE, která musela nouzově přistát. Zamilovala se do emocionauta Zima Novembera, který jí tyto pocity opětoval. Stala se členkou posádky JOURNEE, zúčastnila se několika výsadků a opustila Andromedu po zániku Žlutého mistra na palubě stopovacího křižníku, aby mohla zůstat se Zimem Novemberem.

Společně s JOURNEE se Raye Corona účastní nedobrovolné cesty časem, které vede až 160000 let do minulosti. V rámci bojové akce, po které následuje úpadek civilizace Thatrix, utrpí Raye Corona při ztroskotání kosmické lodi těžká zranění. Genetici z Kaafu její tělo zrekonstruují, modifikují ho ale natolik, že už se skoro nepodobá lidské bytosti a má jen několik vzpomínek na svou minulost. Časem se stane jednou ze sedmi Inkvizitorů Inkvizice rozumu. Roku 1312 NGL je zabita Suverénem rozumu (Zim November), když zjistí, že po útoku na Mléčnou dráhu zřejmě získala velkou část svých vzpomínek a překazí tak výbojné plány Inkvizice. Suverén po krátkém souboji vstřebá životní energii Raye Corony.