Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2173
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2173
Název:Ultramagnet
(Der Ultramagnet)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Ztroskotanci v minulosti - JOURNEE je sám v Tradomu
Hlavní postavy románu:

Zim November - mladý emocionaut se s pocitovým křižníkem JOURNEE vydává na nebezpečnou misi

Raye Corona - tefrodská lékařka zažije 160.000 let starou minulost

Ohl Tulpo - Valenter se s celou flotilou stává částí experimentu

Sickz Uknadi - Tonkihn dává pozor na Ultramagnet

VAIA - superinteligence je nalákána do smrtící pasti

Protože sektor Queigat je určen jako počátek pro Závěje bolesti, a protože se tu v době vzniku musely nacházet zvláštní singularity, Terranci a Arkonidané si nechtějí nechat uniknout příležitost, aby se o tom dozvěděli něco víc. Z toho důvodu se JOURNEE odebere k průzkumu sektoru Queigat. Během letu dochází k incidentu, při kterém Jeremiah Hutkin hrozí, že se odpálí. Požaduje, aby JOURNEE vletěla do nejbližšího slunce - chce tak zamezit, aby došlo k časovému paradoxu. Raye Corona ale přesvědčí šéflogistika o tom, že si nemusí dělat žádné starosti. Jak již jednou řekl Tifflor: "Stane se to, protože se to už stalo." To znamená, že všechno co posádka JOURNEE udělá, jsou už vlastně dějiny... Také Zim November, který opět působí jako emocionaut, má temnou vizi, ve které hrají důležitou roli terranské kostry objevené v Tradomu.

V sektoru Queigat je posádka JOURNEE postavena před praktické potíže, protože Ultramagnet spustí svou osudovou činnost přesně v okamžiku, kdy pocitový křižník se zapnutou antizaměřovací ochranou v tomto sektoru objeví. JOURNEE zůstane neobjevena obrovskou flotilou, která se zde shromáždila. Mezitím začne Ultramagnet během krátké doby nasávat třísky vědomí superinteligence VAIA rozdělené do všech bytostí v Tradomu a zadržuje je, přičemž současně zabraňuje tomu, aby se třísky spojily ve větší celky. VAIA, jejíž materiální tělo se nachází v PULSU, je bezmocný a nemůže zabránit tomu, aby její třísky vědomí neobalily polomateriální objekty a při následném výbuchu se nerozptýlily po celé galaxii.

Celý tento proces způsobí v sektoru Queigat nepopsatelný energetický chaos, při kterém je zničena nejen velká část lodí Valenterů a Tonkihů, ale i hustě osídlené světy Valenterů. Sickz Uknadi, který neštěstí předvídal, se krátce předtím odebral se svou flotilou do bezpečí. Teď už ví, co má očekávat od paktů uzavřených s Cairolem, ale v každém případě je VAIA zničen a tím jeho mocenským choutkám stojí v cestě už jen Guyaamové.

JOURNEE je zachycena nově vzniklou Závějí bolesti a transportována na místo, které leží kdesi v halu galaxii Tradom. Bohužel jsou přitom zničeny veškeré nadsvětelné pohony a hypervysílačky. Na palubě je patnáct mrtvých a mnoho raněných. JOURNEE ztroskotala v Tradomu a vlastní silou už nemůže přivolat pomoc...