Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1169
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1169
Název:Brána Loolandre
(Pforte des Loolandre)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Lidé na okraji reality - a v moci syndromu Epikur
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan před první bránou Loolandre

Chmekyr - strážce, který se zdá být všudypřítomným

Nachor z Loolandre - Armadoprinc se snaží vzpomenout si

Waylon Javier - velitel BÁZE

Sato Ambush - pararealista

Rank Flotho - muž v moci syndromu Epikur

Zatímco se galaktická flotila a svaz Kranů1) přibližují k Loolandre, vysvětluje Sato Ambush, že se loď nachází v oblasti realitního gradientu, ale Perry Rhodan nevěnuje varování pararealisty žádnou pozornost. Brzy poté narazí flotila na slabě zářící, mléčnou bariéru, první ze čtyř bran Loolandre, a na palubě BÁZE se objeví Chmekyr, vrátný. Metr velká bytost má táhlou hlavu se dvěma velkýma, modrýma očima ve vrásčitém obličeji a vztyčené, špičaté uši, které jsou zakončeny malými koženými chomáčky. Z hlavy vybíhají čtyři bílé lodyhy, na kterých sedí šedé květy2). Chmekyr, který má za úkol prověřovat oprávnění pro přístup k Loolandre, vyžaduje od Nachora čtyř kódové věty, se kterými se dají otevřít brány, ale Armadoprinc si nemůže vzpomenout.

Objeví se třináct lodí, velkých jako asteroidy, se silně poškozenými stěnami. Pozvolna začne Rhodan brát vážně Ambushe, který se s pomocí Ki, energie života ve smyslu asijské filozofie, věnuje zkoumání paralelních realit. Pararealista zjistí, že neznámý přesune galaktiky do jiné reality, aby je otestoval. Přes vraky, ve kterých se nacházejí mrtvoly jednookých bytosti, Nevěčných, chce tajemný režisér ukázat, jaký osud čeká neoprávněné, kteří se přiblíží k bráně Loolandre.

Mezitím se v lodích galaktické flotily vyvine syndrom Epikur, kterým nejsou postiženi jen nositelé Armadoplamene. Všude se začínají pořádat hostiny a bankety. Chmekyr se zvětší. Jeho věrné obrazy se rozdělí na všechny lodě galaktiků a umožní, že seprotosyntetický materiál zdí, podlah a stropů změní v delikatesy všeho druhu, takže astronauti začínají nepřímo pojídat své lodě. Ambush ví, že jediná cesta, jak se dostat z parareality je ukázat Zhakra, poznání pospolitosti všech moudrostí. Protože situace je ovlivnitelná jen pararealistickou technikou, zinscenuje slavnost. Zatímco galaktikové míří k volně se ve vesmíru vznášející energetické kopuli, kde se má konat slavnost, zbije Rank Flotho, velitel jedné lodi třídy THÉBY, z lačnosti svého přítele Lesa Zerona. Poznání jeho činu uvolní galaktiky z parareality a syndrom Epikur odezní. Zároveň si Nachor z Loolandre vzpomene na první kódovou větu: »Lačnost a sytost stojí v cestě nahlédnutí.« Chmekyr, jehož dvojníci zmizí, otevře první bránu a stáhne se zpět.

Deset dní po dosažení první bariéry dorazí galaktická flotila k druhé bráně Loolandre3).