Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1452
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1452
Název:Rozhodnutí na horizontu událostí
(Entscheidung am Ereignishorizont)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Na cestě vítězství - k bitvě s Cantary
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec varuje před velkým optimismem

Sato Ambush - pararealista bojuje s duchy minulosti

Gucky - Ilt trucuje

Sedge Midmays - šéflékař CIMARRONU

Lakardón - řídící mistr stanice Anti-Paura

Caer Rudov - Skokan v moci nočních můr

Po úspěchu na Uulemě1) panuje na Arheně optimismu a sebedůvěra. 3. července 1144 NGL odlétá CIMMARON, MONTEGO BAY, BLUEJAY, SORONG, KARMINA, CRAZY HORSE, HALUTA a QUEEN LIBERTY k černé díře Perseus. Icho Tolot vlétne do černé díry nejdříve sám s HALUTOU, pronikne do řídící stanice a přemůže Lakardóna. Naak je připraven spolupracovat s Perry Rhodanem a ostatními. Zatímco Homer G. Adams s QUEEN LIBERTY zaujme stanoviště pět světelných minut od černé díry, ponoří se ostatní lodě do mikrokosmu za horizontem událostí. O historii stanice Paura a jejím protějšku a svém současném úkolu ve stanici Anti-Paura nevydá Lakardón, který se vymlouvá na amnézii, žádné informace. Sato Ambush zjistí pouze to, že kontrolní stanice černé díry Paura byla mezi lety 465 a 480 NGL vybavena časovým transmiterem2).

Astronauti, které prozkoumávají řídící stanici černé díry Perseus, se zas a znovu dostávají do iluzionárních situacích a věří, že zažívají časové a genetické experimenty, které byly prováděny na lidech a na Bekassu3). Sato Ambush zjistí, že určité dokumenty byly uzavřeny v »zamrzlé realitě« a při svém vyvolání produkují dokonalé iluze. Protože tyto data narušují pohotovost stanice Anti-Paura, dohodne se Ambush a Lakardónem na tom, že je vymažou. Když 9. července zbývá už jediný soubor, z jehož sugestivní síly je kvůli svým speciálním schopnostem zaražena dokonce i zvlášť senzibilní Iruna z Bass-Thetu, použije Ambush pararealitu, aby se tomu dostal na stopu.

Příliš pozdě pozná pararealista, že soubor byl vytvořen Lakardónem, který se celou dobu ve skutečnosti ukrýval kdesi ve stanici Anti-Paura a spolupracoval s ním a jeho společníky jen ve formě »zamrzlé reality«. Nakk ho ale ochromí sugestivním impulzem, takže se o své poznatky nemůže podělit, dříve než kontrolní stanice sedm lodí překvapivě odmrští transferovým impulzem do standardního vesmíru. Tam ale na sedm bezbranných jednotek čeká třicet bojových lodí Cantarů, před kterými se QUEEN LIBERTY stačila včas ztratit. Dříve než se CIMARRON automatickým nouzovým manévrem zachrání ve 1250 světelných let vzdáleném trojplanetárním systému, explodují BLUEJAY a CRAZY HORSE pod palbou útočníků, a SORONG se zřítí do černé díry4). Těžce poškozený nabere CIMARRON kurz na cizí sluneční soustavu, které dá Rhodan jméno Megaira.