Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Iruna z Bass-Thetu
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:?
Místo narození:?
Úmrtí:červenec 1144 NGL, Arkon
Výška:1.70 m
Národ:Akonané
Popis:štíhlá; trénovaná; světlá pleť, měděné vlasy; hluboce černé oči
Tituly:Akonanka a Sarlengort
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1249: Na cestě ke světlu
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1447: Svět bouří na rozcestí
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Akonanka pocházející z vysoké šlechty. 1,70 metrů vysoká, štíhlá, trénovaná, pěkná ženská postava. Má sametovou zlatě se lesknoucí kůži, měděné vlasy, hluboce černé oči, nádherně souměrný obličej a silné osobnostní vyzařování.

Iruna z Baa-Thetu je nositelkou vědomí Sarlengorta, a sestry Kazzenkata. Agenti Genetické aliance unesou Irunu, která je v této době špičkovou agentkou akonského energetického komanda, v roce 420 NGL a vtaví její vědomí (respektive její ÜBSEF-konstantu) do oceli. Genetický materiál jejího těla byl hlavním programem zredukován a roztaven. Totéž se přihodilo Kazzenkattovými sourozenci, kteří se rovněž dostali do moci Genetické aliance. Později byl genetický materiál obou bytostí s ÜBSEF-konstantou staven dohromady. Ze syntézy vznikne žena, která jako Iruna z Bass-Thetu zasáhne do kosmického dění a zamiluje se do ní Arkonidan Atlan. V Iruně dominuje jednoznačně vědomí Akonanky.

Iruniny schopnosti ale silne vykazují vlastnosti Sarlengorta. Proto je Nula-sníklou. Svému akonskému původu vděčí za schopnosti Pedotransferu: před skoro 200.000 lety byla její rodina zločineckými genetiky "implantována" Takerům. Při splynutím se Sarlengort se probudil tento její původ. Iruna se při Pedotrasferu neroztéká jako Cappin, ale udrží si původní vzhle, je ale duchem nepřítomná. Pomocí psionického zesilovače její speciální bojové kombinézy může Iruna zpočátku pedotransferovat na jeden světelný rok. Po zničení zesilovače při boji činí rádius Iruniných šestidimenzionálních pedo-schopností už jen kilometr. Svou kombinézu přitom také ztratí a v budoucnu nosí jednoduchý SERUN. Iruna z Bass-Thetu disponuje kromě toho relativní nesmrtelností, extrémní schopností sebeuzdravování a extrémné regenerační silou. Genetické alianci unikne po splynutí s Kazzenkattovým sourozencem a ukrývá se v psionické síti vesmíru. Odtamtud se pokusí splnit Sarlengortovu poslední vůli a zachránit Kazzenkatta, což se jí ale nepodaří. Iruna se proti své vůli dostane do Hlubinozemě, kde pomůže opětovnému ustálení Vegenda-koruny a Skleněného labyrintu. Z Kazzenkattova sourozence zbyl jen nádech jejího původního vědomí, něco jako stín za duchem Akonanky. Iruna se poté stane skutečně původní Irunou z Bass-Thetu. Ve vývojovém zařízení Genetické aliance dostane tělo jednoho z Mocných, má všechny schopnosti, kterými Mocní disponují, nemá ale jejich vědomosti.

V Hlubinozemi zachrání Iruna z Bass-Thetu tři Rytíře Hlubiny Atlana, Jena Salika a Lethos-Terakdschana. Atlan se na první pohled do nesmrtelné zamiluje. Iruna nalezne cestu zpět do normálního vesmíru a je Atlanem fascinována. V roce 447 NGL se už 15 let zdržuje v Lokální galaktické skupině, hlavně pak v M 33. Ačkoliv ví, že Atlan byl vypovězen z mocenské oblasti ID, čeká na něj s jistotou, že Arkonidan najde cestu zpět domů. Když se poté vynořují slunce nové galaxie Hangay, věnuje Iruna celou svou horlivost průzkumu této nové části vesmíru. Objeví tam skutečně alarmující aktivity Hauriů a sděluje to Atlanovi, nejprve před prostředníky, než se skutečně vráti do Lokální skupiny.

Iruna z Bass-Thetu nalezne v červenci 1144 NGL v boji u černé díry Perseus smrt.