Menu

SORONG byl 200 metrovým kulovým křižníkem třídy STAR druhé generace.

Výzbroj

Křižník disponoval metagravovým pohonem s maximálním nadsvětelným faktorem 62 milionů.

Před předáním Nikki Frickel bylo na vnějším trupu umístěno několik Striktorových kopulí. Ty byly na přání nové velitelky odmontovány, aby posádce nepřipomínali obsazení Mléčné dráhy Sothem Tyg Ianem.

Historie

Po několika měsíčním pronásledováním, které skončilo v mlhovině Raknor, zbyl ze staré vlajkové lodi Pinwheel Information Group už jen vrak. WAGEIO bylo tedy nahrazeno těžkým křižníkem z majetku GOI. Když tato loď s posádkou dorazila v lednu 447 NGL do Pinwheelu, byly velitelské pravomoci předány do rukou Nikki Frickel. Ve vzpomínce na svůj noční život na Waigeo pokřtila loď jako SORONG. Při první akci letěl SORONG na pomoc lodi RUSSARU typu UMBALI, která se kvůli navigační chybě dostala 880000 světelných let od Pinwheelu. Tam obě loď 31. ledna 447 NGL překvapila materializace první čtvrtiny Hangaye, posádky upadly do několikaměsíčního komatu.

Později SORONG operoval v Pinwheelu proti pletichám Hauriů.

V prosinci 447 NGL pronikl při pronásledování haurijskými loděmi společně s CIMARRONEM a kartanským MAI-KI do druhé čtvrtiny Hangaye. Tam objevili supermateriální kolébku Urian alias Ur amm Taloq (haurijsky Místo poslušnosti)

Zatímco v roce 448 NGL pátral v Meekorahské Hangayi po základně Hauriů, zachytil SORONG na Benguel směrovaný radiogram, který ho přivedl na Narnu, jedinou planetu slunce Mystikon. Tam byla objevena gigantická subplanetární stanice robotů Juatafu.

Počátkem března 448 NGL narazil SORONG přes Narnu na Galaktický expediční sbor a CIMARRON. Při návratu do Mléčné dráhy byl společně s ostatními loděmi takzvaného Tarkanského svazu zachycen na 695 let ve stázi.

V roce 1145 NGL byl SORONG při útoku Cantarů těžce poškozen a zřítil se do černé díry Perseus. Přes černé hvězdné cesty se jeden kus trosek s těžce zraněnou Nikki Frickel dostal do černé díry Siragusa, kde byla Terranka zachráněna od Dao-Lin-H'ay.