Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Stygian
hledat
Informace o postavě:
Další jména:Tyg Ian
Datum narození:?
Místo narození:pravděpodobně Etustar
Úmrtí:446 NGL
Výška:2.00 m
Národ:Sothové
Popis:bezvlasý, pancéřovaný, šlachovitý
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1295: Nový Sotho
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1347: Na horizontu událostí
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Stygian je zkratka jména Sotho Tyg Ian. Byl Singuvy stvořen jako náhrada za svého předchůdce Stalkera, protože existovala obava, že Stalker nepůsobí v jejich smyslu. Stygian měl převzít Stalkerovo místo v Mléčné dráze a rozšiřovat tam teorii Permanentního konfliktu.

Vzhled

Stygian byl klon jako Stalker, zachovával si ale v rozporu s ním permanentní bojový vzhled. Stygian byl dva metry vysoký, jeho tělo bylo zcela bez vlasů, zdánlivě existovalo jen z kostí, chrupavek a šlach, které byly pokryté průzračnou, lesklou kůží. Povrch těla se podobal jemnému pancíři z maličkých chitinových destiček. Volně ležící svaly působili vypracovaně, jejich pohyby byly jasně rozpoznatelné.

Stygian měl dvě ruce a nohy, vyklenutý hrudní koš, silně dopředu vystrčenou, ještěrčí hlavu a dozadu čnějící ramena. Ruce a nohy vypadaly, jako kdyby byly složeny z mnoha obratlů, které se daly volně otáčet. Každý obratel se mohl vůči jinému otočit o 90°. Paže a stehna měli polovinu délky předloktí. Ruce a nohy měli pět prstů a byly zakončeny černými drápy.

V permanentním bojovém tvaru vycházela ze Stygiana nevázaná agresivita, hrozivost a korozivita. Pohled trojúhelníkových očí působil zkaleně, spodní čelist byla prodloužená dopředu a stále do výšky vytažený horní ret širokých úst připomínal šelmu.

Stygian by stále oblečen do stříbrného bojového obleku Shanta a vybaven psí-pressorem, který byl umístěn v zádové torně.

Schopnosti

Stygian byl naklonován z genomu Pterů. Byl imunní vůči všem paradarům a mohl na sebe vyslané psionické impulzy zesilovat, zkreslovat a odrážet. Nemohl tak ale ovlivnit mentálně stabilizované.

Stygianova tělesná síla nedělala o nic menší dojem než jeho zevnějšek. Svými drápy mohl trhat dokonce i terkonitovou ocel. Jeho reflexy byly neuvěřitelně rychlé, podněty byly jen částečně řízeny vědomím a byly často vyvolávány jen instinkty. V boji se mohl rovnat dokonce i Haluťanovi.

Charakteristika

Na základě jeho mise v Mléčné dráze byl Stygianův charakter ovládán Permanentním konfliktem. Vystupoval jako tyran, požadoval absolutní podřízenost a prosazoval vše s brutální mocí. V rozporu se Stalkerem prakticky nepoužíval diplomacii, jeho řemeslem byla válka a boj.

Stygian byl doprovázen Singuvským Animateurem Kralshem.

Historie

Stalker byl poslední Sotho, který byl speciálně pro potřeby galaktiků vypěstován pomocí interakce morfogenetických polí. Protože se Singuvé obávali, že se tato interakce změní v opačnou a že se Stalker spřátelí s nepřáteli, měl ho nahradit Stygian.

V roce 430 NGL dorazil Stygian s mocnou flotilou do Mléčné dráhy. Stalker ale odmítnul vyklidit pole a nakonec se Stygianem začal bojovat. Ten se ale ukázal být silnější a v souboji se Stalkerem vyhrál. Stygian převzal moc v Mléčné dráze a vybudoval tam s Gordickým uzlem a Stygišskou sítí Kosmický zázrak.

Když se galaktikové nesehnuli před Stygianem diktovanými mírovými podmínkami a kladli odpor, pohrozil jim nový Sotho zničením Mléčné dráhy. Hvězdy centra Mléčné dráhy měly být svrženy do černé díry Dengejaa Uveso. Tento plán se ale kvůli zmatkům kolem probuzení Oogh at Tarkana neuskutečnil.

Stalker vyzval Stygiana k druhému duelu a v roce 446 NGL svého konkurenta zabil. Stygianovo mrtvé tělo bylo poté převezeno do mocenské oblasti ESTARTU.