Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1295
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1295
Název:Nový Sotho
(Der neue Sotho)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Nebezpečí pro galaxii - Věční válečníci se shromažďují
Hlavní postavy románu:

Srimavo - prchá, aby varovala národy Mléčné dráhy

Vinktar - Srimavin partner v její osamělosti

Ijarkor - Věčný válečník následuje volání ESTARTU

Roi Danton a Ronald Tekener - se svými »družinami« doprovázejí Ijarkora

Stygian - nový Sotho se představuje

Zatímco se Ronald Tekener, Jennifer Thyron, Roi Danton, Demeter, Susa Ail a Luzian Bidpott1) materializují v Bráně ESTARTU, dorazí LASHAT a LOVELY BOSCYK s mentory Pathythiou Baal a Corneliusem »Chip« Tantalem2) na Boldar, jedinou planetu rudého slunce, na které se zdržuje čtyřicet osm terranských Shanů z Mardakaanu3) a 12‘000 v moci kodexového plynu držených Vironautů4). Poprvé za posledních osmdesát let se na osamělém pouštním světě shromáždilo dvanáct Věčných válečníků: Ayanneh z Absantha-Shad, Granjcar z Absantha-Gom, Ijarkor ze Siom Som, Kalmer z Erendyry, Krovor z Dhatabaaru, Muccor z Palcaquaru, Nastjor ze Syllagaru, Pelyfor z Muunu, Shargk z Urumbaru, Shufu ze Shufu, Traicy z Mujadjhu a Yarun z Trovenooru. Na Boldaru se objeví také Kralsh, Doran Meinster, Agid Vendor, Colophon Bytargeau a Mirandola Cainz5).

Jako mluvčí Věčných válečníků má Ayanneh projev, ze kterého je zřejmé, že Stalker poslal vironauty do galaxií ESTARTU kvůli zkoumání6), a s odvoláním na moc Temného nebe vypráví o válečném tažení na dobytí Mléčné dráhy a prezentuje Tyg Iana, nového Sotha. Jako jeho Animateur funguje Kralsh. Sotho Tyg Ian dovolí Ijarkorovi, který vysvětluje, že musí následovat volání ESTARTU, a který mu předá Srimavo v nádrži, vzít si s sebou Tekenera, Dantona, jejich ženy, oba Sigance a Vetha Leburiana. LASHAT, LOVELY BOSCYK a Ijarkorova loď odlétají na Etustar, jedinou planetu zeleného slunce7).

Dříve než se sto tisíc jednotek čítající družina nového Sotha vydá na šestitýdenní cestu do Mléčné dráhy, je Srimavo převezena do GOOMSTARU, obrovské vlajkové lodi8). Tyg Ian jí sice aplikuje kodexový plyn, který ale zneutralizuje sérum Irminy Kotčistovové. Když Sotho v úmyslu zajmout karavanu Kosmické Hanzy, nastaví kurz na galaxii Vilameš (NGC 3627), uprchne Srimavo se svou virolodí, aby galaktiky varovala. Nepodaří se jí ale zabránit, aby Tyg Ianova flotila nezahnala Hanzovní lodě k planetě Gateway, jediné planetě proměnného slunce Lyra. Bez obtíží porazí nový Sotho Ansona Argyrise, který se mu postaví na odpor v roli Stalkera. Když jsou pohony Hanzovních lodí ochromeny paramechanickým polem, zahalí Tyg Ian pekelný svět Gateway do oranžové záře. Přesvědčena, že karavana byla zničena9), informuje Srimavo Mléčnou dráhu10).