Perry Rhodan 1287 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1287
Název:V tišinaté zóně Siom Somu
(In der Kalmenzone von Siom Som)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Cesta přes Heraldickou bránu - nositelé permitu na horké stopě
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener a Roi Danton - nositelé permitu na cestě přes Heraldickou bránu

Jennifer Thyron a Demeter - přítelkyně Ronalda a Roie

Reginald Bull a Irmina Kotčistovová - Toshinové se dozvídají o Desotho

Asphahant - odpadlý Pailliare

Jo Polynaise - android se svým siganským týmem riskuje všechno

Jo Polynaise pronikne s oběma Siganci Susou Ail a Luzianem Bidpottem do Brány Terranců a narazí na Nakky. Jsou to 1.5 metru vysoké, hlemýžďovité bytosti s černou, lesklou kůží, kteří se pohybují pomocí plazení. Těla mají vedle dvou tykadel jen tři páry malých rukou a jsou podpíráni umělým exoskeletem. Protože svými smysli mohou přímo vnímat pětidimenzionální fenomény, jsou portálový mistr Guhut a 450 vrátných přímo předurčeni pro psionické řízení Heraldické brány. K orientaci ve čtyřrozměrném prostoru jsou Nakkové, jehož původ nikdo nezná1), odkázáni na mluvící-zírací masky. Objevení se Sandro Andrettase přinutí Polynaise k útěku.

V hypnotické exhibici Heraldické pečetě se Ronald Tekener, Jennifer Thyron, Roi Danton a Demeter dozví, že Pailliarové se dostali do konfliktu s daleko vyspělejšími Somery, když před dvěma tisíci lety dorazili do sousedního systému Z'ahtoras. Věčný válečník Nastjor spor ale urovnal a Pailliarům daroval za odměnu enerpsí-pohon.

Odpadlík Asphahantu, jehož SUTAA dorazí na tajnou stanici vesmírných nomádů na Žlučovém kameni, čtvrté planetě slunce Poklad pravdy, vysvětlí ale Reginaldu Bullovi a Irmíně Kotčistovové, že s předáním enerpsí-pohonu zároveň potlačil vědomost o tom, že i v tišinaté zóně lze používat transiční pohon, aby tak mohl Pailliary kontrolovat. Pozadí kosmického spiknutí, ke kterým patří Upanišad, Věční válečníci a Hra života, zná ale nanejvýš Desotho, legendární náčelník rebelů2). Když se v systému Poklad objeví Gormiské stíhačky, zjistí Irmína Kotčistovová, že Somer Remkeor je ovlivněn kodexovými molekulami. Špiónu se ale podaří uniknout.

Mezitím zasvětí Tekener a Danton 28. ledna 430 NGL Bránu Terranců a jsou se svými ženami přesunuti na Pruugh3), zatímco Polynaise a 12‘000 Vironautů4) se materializuje v bráně Furamo. Krátce poté, co Susa Ail a Luzian Bidpott vyslechnou rozmluvu, ve které Remkeor Dokroed informuje Desotha o obou Toshinech, Sotho-vrahovi5) Neiradyrovi, Scharlomu, Dorschorowovi a Doeshotech, je Polynaise zastřelen Oliverem Grueterem6). Oba Siganci se skyrjí v Dokroedových zavazadlech a proniknou do Pruughu. Zde Tekener a Danton mají ukáznit humanoidní Pruughy, kteří se odvrátili od teorie Permanentního konfliktu. Protože oba kvůli dlouhému nošení permitu stojí pod vlivem kodexového plynu, dají jim ultimátum, ale Jennifer Thyron a Demeter svedou své muže a sejmou jim válečnické rukavice. Tekener a Danton poté prohlásí, že Pruughové ve zkoušce uspěli. Susa Ail a Luzian Bidpott dá oběma Terrancům Antikodexového séra.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál