Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1599
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1599
Název:Přítel ID
(Ein Freund von ES)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1174 NGL = 4761
Následují volání - ale ne všichni jsou vyvolení
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - má určit pět nových nositelů aktivátorů

ID - superinteligence se nechává prosit

Ernst Ellert - posel ID

Paunaro - Nakk se chce vrátit domů

Ennox - »nezvaná existence neznámého původu«

Zatímco bývalí nositelé aktivátorů na Zemi čekají na znamení od ID, jehož umělý svět zmizel, od té doby, co ho Paunaro opustil, informuje je Kallio Kuusinen o závěrech Galaktika. Pariczani, kteří pod vedení Paylaczer sloužili Mírostrůjcům jako žoldnéři, jsou na 200 let vypovězeni z Mléčné dráhy1), ostatní Supertěžcí jsou donuceni k odzbrojování. Pro expanzi Topsiderů dává Galaktikum k dispozici další sluneční soustavy.

Dorina Vaccer, která by se ráda vrátila domů, se rozloučí s Perry Rhodanem2).

17. května 1174 NGL se ve Sluneční soustavě opět objeví Poutník. Jako posel ID přistane Ernst Ellert s CATALINA MORANI na Zemi a požaduje, aby se Perry Rhodan a Atlan odebrali k přijetí nesmrtelnosti na Poutník. Kromě nich má buněčný aktivátor dostat dalších třináct osob, které má určit Perry Rhodan, protože ten musí »vědět«, kdo jich je hoden. Rhodan vybere spontánně stávající nositele aktivátorů a využije Ellertem stanovenou lhůtu čtyř dnů, aby za pomoci NATHANA a v rozhovorech s přáteli a možnými kandidáty vytvořil seznam vhodných osob, který nakonec předloží dosavadním nesmrtelným. Jako další nositelé buněčných aktivátorů jsou určeni Dao-Lin-H'ay, Lingam Tennar, Myles Kantor, Sato Ambush a Nikki Frickel.

Nakk Paunaro, který své druhy, které označuje jako děti ID, následuje a chce vstoupit do superinteligence, doprovází patnáct designovaných nositelů aktivátorů během jejich letu s EIDOLONEM na Poutník. Při přistávání pozoruje Gucky, že věži strojního města stále ještě schází onen fragment, který byl jako »nebeský kus« objeven na Chirxiilu3), a Ernst Ellert vysvětluje, že ID poškození ponechal jako vzpomínku na své nejtemnější období.

Po přistání prezentuje ID svým návštěvníkům jako šestnáctého příjemce buněčného aktivátoru velkého, hubeného humanoida, kterého ID údajně jen sotva zná4). Cizinec, který zřejmě nemá ani tušení, kde se nachází a co se kolem něj děje, vyhrkne na Rhodana a jeho společníky v pubertálně působící řeči a dostane od Ambushe jméno Ennox (Entita Nomen Nescio Null X). Bull vypráví Ennoxovi pošetilý vtip o houbách, je ale přerušen ID, který chce neznámému propůjčit nesmrtelnost5). Když dostane svůj aktivátor, zmizí Ennox beze stopy5).

ID oznámí Rhodanovi, že ve třech případech špatně zvolil a že jen dvěma z jeho pěti nových kandidátů bude propůjčena nesmrtelnost. Nový aktivátor, plochý, 1.5 krát 2 cm velký útvar, je Rhodanovi implantován pod klíční kost do levého ramene. Nakonec zažije Pozemšťan ve vyšší dimenzi, jak Shaarim, do ID vstoupivší Nakk, dá Paunarovi příkaz v budoucnu vystupovat jako nesmrtelný služebník ID ve čtvrté dimenzi a jako představitel do superinteligence vešlých Nakků. Přitom se dozví Rhodan, že ID v poznání, že se kvůli psiqům promění v materiální propad, vyslal časem a prostorem volání o pomoc k ESTARTU, které k této superinteligenci dorazilo před padesáti tisíci lety a ta pak zařídila, aby se Nakkové stali hledači ID6), s definitivním cílem, že ID bude s pomocí buněčných aktivátorů od psiqů osvobozena.

Při implantaci buněčného aktivátoru je Gucky informován od ID, že jako jediný může najít další dva superinteligencí vybrané nositele nesmrtelnosti, protože je s nimi druhově spřízněn7). Také Dao-Lin-H'ay a nakonec jako poslední Myles Kantor dostanou své buněčné aktivátory. Přitom mu ID proti jeho vůli zregeneruje nohy8). Kromě toho objeví Kantor na svém levém nadloktí jako dlaň velké znamení ve formě spirální galaxie. Bezprostředně poté se EIDOLON vrací zpět k Zemi. Novými nositeli buněčných aktivátorů se tak stávají Perry Rhodan, Atlan, Gucky, Reginald Bull, Michael Rhodan, Julian Tifflor, Ronald Tekener, Dao-Lin-H'ay, Icho Tolot, Alaska Saedelaere, Homer G. Adams, Myles Kantor, Paunaro a Ennox9).