Perry Rhodan 1598 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1598
Název:Den hněvu
(Der Tag des Zorns)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1174 NGL = 4761
Tisíciletí se rozpadnou na prach - smrtelná agónie superinteligence
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - dva starci čekají na svůj konec

Paunaro - Nakk a jeho 290 kolegů se pokouší zachránit superinteligenci ID

Conrad Huntington, Thora da Zoltral, Atlan da Gonozal, Thomas Cardif-Rhodan a Spookie - tvorové alternativního světa

Na světech Sluneční soustavy se začne šířit ID-syndrom. Ve ztrátě radosti ze života a vzrůstající sklíčenosti lidí pozná Atlan, který se s ostatními bývalými nositeli aktivátorů zdržuje na EIDOLONU, projekce sebevražedných tendencí ID. 12. května 1174 NGL vyvine Arkonidan s pomocí svého extrasmyslu tezi, že superinteligence, jako jen času podmíněně podmaněná bytost, v úsilí dosáhnout vnitřní vyrovnanosti zkonstruovala alternativní realitu, ve které si nesmrtelní svým selháním zasloužili, že jim ID buněčné aktivátory sebral.

V tomto alternativním časovém proudu zažije Conrad Cecil Herbert Horatio Huntington, který společně s Perry Rhodanem přistál na Měsíci, 6. ledna 1976 setkání s myšobem Spookiem, který má u svého hlodáku ostré špičáky a v Reginaldu Bullovi vyvolává nechuť1). V říjnu 2042 opustí Thora Rhodana a doprovází Atlana, který se na vlastní pěst vydá na Arkon a je Robotem Regentem uznán za imperátora2). V roce 2103 vezme Atlan Rhodanova syna Thomase jako rukojmího a přinutí Rhodana pro Thoru, jejíž život prodlužoval s pomocí vlastního buněčného aktivátoru, a pro své spojence z národa Antiů sehnat buněčné aktivátory. S pomocí fiktivního transmiteru je ale Thomas Cardif-Rhodan 24. dubna osvobozen a aktivátory padnou do Rhodanových rukou3). Navzdory svým osobní neshodám kooperují Rhodan a Atlan v době války proti Posbiům4) a při událostech v souvislosti se Suprahetem, Bluesany a Červouny5). Během zničení Arkonu III Bluesany6) 17. listopadu 2399 zemře Thora7), když skočí před Atlana, kterého chce Cardif-Rhodan zastřelit. 15. srpna 2405 bere Rhodan svému synovi, který od smrti své matky žije jako na duši pomatený, buněčný aktivátor a Cardif-Rhodan druhého dne zemře8). Huntington, který si vzal Mory Abro9), je otcem Michaela a Sue-Anne10). Aby se Rhodanovi pomstil, rozdá Atlan v srpnu roku 2448 společně s Mironou Thetin11) v galaxii pět miliard buněčných aktivátorů, které prodlužují život o padesát až sto roků. Smrtí svého syna zdrcený Rhodan už nemá sílu vzdorovat nastávajícímu chaosu.

Nakkové, které kontakt s buněčnými aktivátory chrání před n-dimenzionálním vnitřním vířením superinteligence, objeví, že psiqové se lepí na Chronologickou tabulku z Amringharu12). Vezmou si z chronologické tabulky informace o původu, podle kterých z nich ESTARTU udělala 5D specialisty, a poznají, že oni, aby ID zachránili, musí otevřít buněčné aktivátory v okamžiku, ve kterém superinteligence už téměř stráví svou substanci a psiqové povolí svůj stisk.

14. května je situace ve Sluneční soustavě matoucí. S mnoha planetami je přerušen rádiový kontakt. Na EIDOLONU začnou Rhodan a jeho společníci vykazovat první příznaky stárnutí. Když druhého dne po bezpočtu osob ve Sluneční soustavě a celé galaxii zmizí bezestopy také Michael Rhodan, mají na EIDOLONU jasno, že Beta-stav, alternativní realita, bývalé nesmrtelné dohnala a přichází konec ID. O několik hodin později se ale situace prudce znormalizuje, poté co na Poutníku dojde ke čtrnácti vysokodimenziolním detonacím jejichž energetické výboje se ztratí v jádru Mléčné dráhy. Paunaro odlétá s TARFALOU k EIDOLONU a přiveze vyhaslé zbytky buněčných aktivátorů.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál