Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 299
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 299
Název:Konec moci
(Am Ende der Macht)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2406
Hodina rozhodnutí se blíží – Atlan a poslední Mistr ostrovů bojuje o bytí nebo nebytí lidstva
Hlavní postavy románu:

Mirona Thetin - krásná žena, která moc miluje nadevše

Atlan - Lordadmirál jde do pasti Tamania

Heske Alurin - plukovník USO a velitel Atlanovy vlajkové lodi

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Krantar - muž, který umí zacházet s oštěpem

Don Redhorse - velitel pozemního komanda

24. února se Mirona Thetin1) objeví v systému Luum. Tefrodka vysvětluje Atlanovi, že jako archeoložka a etnoložka zjistila, že se na Tamaniu nachází pozitronika s velkými vědomostmi, a naléhá na návštěvu centrálního světa Mistrů ostrovů, navzdory Perrymu Rhodanovi, který v neposlední řadě kvůli Maahkům vydal výslovný zákaz přistání. Z lásky k Tefrodce vyhoví Atlan jejímu přání a přistane s ní v moskyto-jetu na Tamaniu, zatímco IMPERÁTOR terranskou strážní flotilu na rozkaz Lordadmirála klamným manévrem odchýlí.

Na Tamaniu zavede Tefrodka Atlana, který je úplně v její moci, do zařízení poblíž muzea cizích ras. Poté co se s ním vyspí, ochromí Mirona Thetin Arkonidana a dá se poznat jako Faktor I Mistrů ostrovů. Vypráví, že před 20000 lety společně s dvanácti dalšími renegáty na sebe strhla moc. Spiklenci dostali buněčné aktivátory, které byly vyrobeny jedním lemurským vědcem2). Když šest Mistrů ostrovů odhalilo identitu Faktora I, vysvětluje Mirona Thetin, že je nechala zabít3). Deset tisíc let ovládalo sedm zbylých Mistrů ostrovů celou Andromedu. Mirona Thetin plánuje nový pokus zničit kosmickou loď Arkonidanů na Měsíci pomocí cesty časem a chce k tomu použít defektní časový transmiter. Přeruší ale svůj záměr, aby bezmocného Atlana zachránila před monstry z muzea cizích ras. Arkonidan se ale osvobodí. To ale vyvolá s moci chtivou Mistryní ostrovů, která je naproti tomu ovlivněna momentem náklonnosti, vražedné střetnutí. Zmateně vezme Mirona Thetin na vědomí, že se silný muž jako Atlan stará o primitivního opičího Krantara, kterého bez povšimnutí paralyzovala. Když je Atlan nakonec pohřben troskami, zřekne se jeho protivnice toho, že ho zabije. Krantar osvobodí Arkonidana, který se okamžitě vydá Tefrodku pronásledovat. Když vstoupí do časového transmiteru, je smrtelně zasažena Krantarovým kopím, které Atlan s posledními silami hodí. Arkonidan se marně pokusí umírající tělo milované ženy dostat do bezpečí, a dočasně zabředne do představy, že bude moci vytvořit duplikanta Mirony Thetin4). S korvetou odveze Perry Rhodan svého vnitřně zlomeného přítele a mrtvolu Tefrodky do CRESTU III5).

Tamanium exploduje. Před stažením terranských jednotek z Andromedy zapřísahává Rhodan ještě jednou Maahky, aby nerozpoutali žádnou vyhlazovací válku proti Tefrodům6). Společně s Atlanem předá nakonec mrtvé tělo Mirony Thetin vesmíru7).