Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Hvězdy > Luum
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Andromeda
Vzdálenost od Slunce:2.2 mil. LY
Spektrální typ:bíložluté slunce
Počet planet:3
Známé planety:Tamanium
Obyvatelé planety:Mistři ostrovů

Slunce Luum je bíložluté slunce na okraji Andromedy.

Centrální systém Mistrů ostrovů a sídlo jejich hlavní velitelské centrály mimo Multidonu, měl tři planety:

  • Luum-1 byla velice malá, téměř rozžhavená planeta
  • Luum-2 byla známá jako Tamanium.
  • Luum-3 byla obří planeta s vodíkovo-metanovou atmosférou přebudovaná na obrovskou pevnost s nejtěžšími obrannými zařízeními. Těžká výzbroj zřejmě sloužila pro odvedení pozornosti od centrální planety Luum-2.

Historie

Luum byl známý už od první Lemurské expanze do Andromedy, ještě před objevením galaktocentrického slunečního transmiteru v Mléčné dráze Selaronem Merotou. Objevili ho lemurští vystěhovalci, kteří zde ztroskotali a později zdegenerovali na nomády.

Později, v neznámém čase, systém objevila na průzkumném letu Tefrodka Agaia Thetin, ale držela to dlouhou dobu v tajnosti.

Potřetí byl Luum objeven v roce 2406 velitelem USO Minesem Horanem na palubě pulce IK-USO-42 na základě podkladů ukořistěných Terranci.

V průběhu útoku spojeneckých flotil Terranců, Maahků a Posbiů byl Luum 3 dobyt Maahky po těžkých ztrátách a po překonání slunečním čerpadlem napájeného poloprostorového pole a obranných zařízeních. Tamanium bylo v průběhu dobývání Terranci a Posbii tak těžce poškozeno, že v zařízeních zcela technické planety vznikl atomový požár, který ho 24. 2. 2406 zničil.

Osud systému Luum po obsazení Maahky není znám.