Agaia Thetin

Informace o postavě:
Další jména:Faktor I
Místo narození:Lemuria (Vario)
Úmrtí:kdysi dávno na Tamaniu
Národ:Lemurové
Popis:urostlá, štíhlá, pozoruhodně krásná, sametově hnědá kůže, černé vlasy, mandlovité oči

Agaia Thetin byla první Faktor I Mistrů ostrovů.

Agaia byla pokládána za pozoruhodně krásnou ženu. Byla urostlá a štíhlá. Kůži měla lehce sametově hnědou, jako všichni čistokrevné Lemurky. Své černočerné vlasy nosila Agaia hladce sčesané dozadu, na šíji je pohromadě držela široká a těžká síťka. Měla nápadně plné rty a výrazné, mandlovité oči.

Přestože každý, kdo jí alespoň jednou spatřil tváří v tvář, jí považoval za pozoruhodně krásnou ženu, nebyla tělesná krása to, co Agaiu činilo zvláštní. Vycházela z ní totiž neodolatelná fascinace, jejímu kouzlu se nedokázal ubránit prakticky žádný mužský Lemur. Agaia byla vysoce inteligentní, nekompromisní a rozhodná. Přes touhu po moci a bezohlednost při provádění svých plánů to ale nebyla chladná, bezcitná žena, v jakou se vyvinula její dcera Mirona.

Životopis

Byla vnučkou Tramrata neolemurského Tamania v Andromedě a její rodokmen vedl přes několik tisíciletí až k předkům, kteří se narodili ještě v první galaxii; je možné, že byla vzdáleným potomkem Yskadora z Thetinu. Jako členka vládnoucí vrchní vrstvy byla velice zámožná a disponovala excelentními kontakty k elitě celého národa.

Kolem 24‘000 před Kristem objevila Agaia v okrajové zóně Andromedy slunce Luum. Pověřila pozdějšího otce jejich dcery Mirony Selarona Merotu s vývojem buňky regenerujících přístrojů. Pracovaly na základě hyperkrystalů – takzvaného Dechu stvoření – nalezených na druhé planetě systému Luum, která byla později nazvána Tamanium. Ve stejné době jako buněčné aktivátory vyvinul Selaron Merota multiduplikátor.

Po obdržení buněčného aktivátoru, který pro ni Selaron vyrobil, začala Agaia s budováním vlastní říše. Společně s 12ti renegáty z elity lemurského národa, kterým propůjčila buněčné aktivátory, strhla na sebe po odstranění politický a dalších odpůrců moc nad Neolemurským Tamaniem v Andromedě. S pomocí multiduplikátoru vytvořila vojsko vědců a časových výzkumníků, kteří její moc dále zvětšovali.

Po setkání se Slunečními inženýry je Agaia poslala s lemurskými časovými výzkumníky přes časový transmiter Vario na přebudované planetě Lemuria 26‘000 let daleko do minulosti. Přes sluneční šestiúhelníkový transmiter se dostali do Mléčné dráhy, vybudovali tam menší časový transmiter a odcestovali ještě jednou do minulosti, kde vystavěli šestiúhelníkový transmiter, s jehož pomocí umožnili Lemurům útěk před Haluťany do Andromedy. Druhé komando ve stejné době budovalo sluneční transmiter v Andromedě.

Pomocí několika časových korekcí vytvořila Agaia a později i Mirona ze svého mocenského vzestupu nutnost a zároveň pomocí nich získala dodatečný základ své vlastní moci.

Agaia Thetin zemřela, když se Mirona pokoušela rozmnožit multiduplikátorem buněčný aktivátor své matky, aby se tak stala nezávislá na schopnostech svého otce, Selarona Meroty. Buněčný aktivátor poté explodoval a Agaia se rozpadla na prach. Její postavení Faktora I Mistrů ostrovů převzala Mirona Thetin.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!