Menu
Díly:200299 (100 dílů)
Čas děje: 2400 - 2406
Autoři:K.H. Scheer, Kurt Brand, Clark Darlton, William Voltz, H.G. Ewers, Kurt Mahr
Terranci objevují cestu do Andromedy a odkryjí pozadí války mezi Haluťany a Lemury. Rozluští tajemství Mistrů ostrovů a Prvního lidstva.

Mezitím se píše rok 2400 a Solární impérium se stalo největším hospodářským a politickým mocenským faktorem Mléčné dráhy. S novou vlajkovou lodí Solární flotily, CRESTem II, vyrazí Perry Rhodan do centra Mléčné dráhy nalézt planetu Kahalo. Na této expedici poprvé potká nového přítele lidstva, Haluťana Icho Tolota. U cíle se loď dostane do oblasti přitažlivosti obrovského slunečního šestiúhelníku, zjevně uměle vytvořeného. Po průchodu tímto obrovským transmiterem se CREST II objeví v soustavě Twin, soustavě v prázdnu mezi Mléčnou drahou a Andromedou, vzdálené 900.000 světelných let od Země. Tato soustava díky totožné dráze všech planet vypadá uměle vytvořená. Na jedné z planet se pozemšťanům podaří přepnout transmiter na směr do Mléčné dráhy. Krátce před průchodem CRESTu II, když už je celá posádka v umělém spánku, se ale objeví cizí lod. Lidé se opět probudí v centru dutosvěta Horor, další stanice na cestě do Andromedy. Po namáhavém osvobození z dutosvěta, čeká vlajková loď na ANDROTEST, stupňovitou kosmickou loď. Té se podařilo uletět celou cestu až na Horor. Krátce po odletu ANDROTESTu, je CREST II potencionálním kompresorem tisícinásobně zmenšen.

V Mléčné dráze je mezitím objeveno Kahalo. Nalezený pyramidový šestiúhelník pracuje rovněž jako transmiter. Dokáže transportovat kosmické lodě k slunečnímu šestiúhelníku, počátku cesty k Andromedě. O něco později se objeví nad Kahalem lodi Maahků, kteří chtějí transmitery zničit. I na Hororu se objeví Maahkové a odveznou CREST II a skokem do soustavy Twin naberou skutečné rozměry. Díky Guckymu a dvojčatům Woolverovým se podaří Maahkské plány na invazi překazit. Flotila Maahků narazí na flotilu Akonanů s navzájem se zničí v obrovské kosmické bitvě o řídící stanici transmiteru v soustavě Twin. Twin může nadále už jen přijímat. Perry Rhodanovi je pomalu jasné, že Andromedu zjevně ovládá nějaká moc: Mistři ostrovů. Mezitím zajatý Maahk, Grek-1, navrhne Perry Rhodanovy, aby pronikl do jedné soustavy, která není střežená. Přes Kahalo se pozemšťané dostanou do soustavy Ztracených, vzdálené 500.000 světelných let od cíle. Brzy se tento systém stane předmostím pozemšťanů na cestě do Andromedy. Poté následuje výpad do malé galaxie Andro-Beta, vzdálené od hlavní galaxie 50.000 světelných let. V malé galaxii narazí na Mobye a na místní vládce Dvounosé.

Od ID a Harna, dvou starých přátel lidstva dostanou pozemšťané důležité rady. Brzy poté zachytí psionické volání o pomoc a objeví na planetě Rando I domov tzv. praplazmy. Plazma uzavře s pozemšťany přátelství, když se jim podaří zničit robostanici Mistrů ostrovů, která reguluje růst plazmy. Později ale Mistři ostrovů celou planetu zničí. Na další planetě, temnosvětě Modul, osvobodí posledního Modulana Baar Luna, který tu byl Mistry ostrovů donucen vytvářet z praplazmy androidy a energetické sféry. Když se Baar Lun dozví, že je poslední svého národa, přidá se na stranu lidstva.

Konečně je tu rok 2404, kdy si Perry Rhodan s novou vlajkovou lodí Solárního impéria CRESTem III konečně troufne na první výpad do Andromedy. Tam narazí na strážce centra, Tefrody. Oni jsou velice podobní lidem a také jsou na stejném vývojovém stupni. Při pohledu na Icho Tolota ale spáchají sebevraždu. Když se později podaří několik Tefrodů zajmout, všichni spáchají sebevraždu. Přijde se na to, že Tefrodi mají paražlázu, která může být ovlivňovaná přijímačem dráždících vln, a oběť tak musí poslouchat nebo spáchat sebevraždu. Větší část Tefrodů je ale tvořena duplikanty, kteří narozdíl od pravých tefrodů mají sice paražlázu, nemají ale příjímač dráždivých vln.

Brzy poté je CREST III přiváben k planetě Vario, planetě blízko centra Andromedy. Tam je časovým polem poslán 52.392 let do minulosti. Bezprostředně poté je loď uchopena situačním transmiterem a slunečním transmiterem přenesena na Kahalo. Zničení flotilou Lemurů unikne CREST III jen díku iniciativě Atlana. Vyjde najevo, že Lemurové jsou předci lidstva a také vládnoucí moc Mléčné dráhy. Kromě toho právě vedou válku proti Haluťanům. Centrum Lemurské říše Lemury nazvané Tamanium je Země. Přes různé problémy, jako je zničení časového agenta Mistrů ostrovů Tamrata Frasbura a zajetí Mistra ostrovů Regnal-Ortona, se podaří informovat Reginalda Bulla o místě pobytu CRESTu III. Ten se proto rozhodne Vario neničit. Díky výslechům Frasbura se pozemšťané dozvědí o existenci ještě jednoho časového transmiteru na planetě Pigell v systému Vega.

Při pátrání po nezvěstných se Mory Abro vydává k Barkonidanům. Ti jsou ale zneužiti Mistry ostrovů, kteří tam roznesli umělý virus. Barkonidané rozpoznají plán Mistrů ostrovů a nasměrují svou planetu do nově vzniklého slunce. Brzy poté odstartuje Reginald Bull další záchrannou expedici: pošle flotilní nosič DINO-III pod velením majora Geralda Snigerta a prvního důstojníka kapitána Roga Fanthera do minulosti a podaří se mu přelstít časovou past Vario. Přesto ale CREST III mezitím odcestoval přes Pigell 500 let do budoucnosti. K setkání tu nedojde.

Nakonec se skupině myšobů podaří zajmout Mistra ostrovů Nevis-Latana a přinutit ho, aby vrátil CREST III do současnosti. Z nových poznatků vyjde najevo, že Lemurové před 50.000 lety, po porážce Haluťany, opustily Mléčnou dráhu směrem do Andromedy a tam vyhnaly Maahky z jejich domoviny. Z Lemurů se brzy vyvinuli dnešní Tefrodové a prostřednictvím své techniky si vybudovali v Andromedě novou říši. Třináct Lemurů z vládnoucích vrstev převzalo moc a stalo se Mistry ostrovů. Zbývá jich už jen sedm, ostatních šest bylo eliminováno, když zjistily tajemství Faktoru I, nejmocnějšího Mistra ostrovů.

Díky Atlanovu jednání s Maahky je s dýchači metanu uzavřena mírová smlouva. Požadují ale stažení Pozemšťanů z Andromedy a zničení transmiterové cesty po skončení akce. Vytvořením antislunce je zničen centrální transmiter Andromedy, což vede nejprve k nestabilitě spojení mezi Mléčnou dráhou a Andromedou, a později k jejímu zániku. Po zničení této cesty se zdá, že flotila Perry Rhodana je odříznuto od domova, ale brzy se objeví vesmírné stanice Maahků mezi oběma galaxiemi. V bitvě o Central-Station, stanici přímo v Andromedě, zemře Mistr ostrovů Miras-Etrin. Na Midway-Station se konečně zase setká Perry Rhodan s Reginaldem Bullem. Od Bulla dostane Rhodan také plány mocenského centra Mistrů ostrovů, Multidonu. Po tvrdém boji je tento průmyslový svět zničen a jeho velitel Mistr ostrovů Proht-Meyhet zabit. Tamratka systému Sulvy, Mirona Thetin, bude z místa bojů zachráněna a podá pozemšťanům informace o dalším útoku Mistrů ostrovů na Zemi, který se díky tomu podaří zmařit. Atlan je krásnou Tamratkou přitahován a ihned pocítí, že i ona k němu také něco cítí. Dosud nepoznaný Faktor I Mistrů ostrovů zkusí změnit historii, když chce zmařit ztroskotání Arkonidského křižníku na Měsíci. K tomuto účelu letí Faktor II, Trinar-Molat, časovým transmiterem do minulosti, ale jeho akce se nezdaří. Mezitím dospějí pozemšťané do Tamania, ústředního světa Mistrů ostrovů. V průběhu boje padne Trinar-Molat, takže Faktor I je posledním Mistrem ostrovů.

Během boje se objeví osoba zastupující zájmy míru: poslední Hathor, Tengri Lethos,strážce světla. Zmizí ale s Baar Lunem a specialistou USO Omarem Hawkem.

Jako poslední pokus na odvrácení kompletního porážky se Faktor I osobně pokusí zničit Arkonidský křižník, pokus se ale nezdaří. Vyjde najevo neuvěřitelná skutečnost, že Faktor I Mistrů ostrovů není nikdo jiný než Mirona Thetin! Dojde k dramatickému souboji mezi ní a Atlanem, při kterém tragicky zemře. Moc Mistrů ostrovů skončila, Perry Rhodan se vrací na Zemi, kde se píše rok 2406. Při jeho návratu ho vedle jeho ženy Mory čekají jeho dvě děti Susan Betty a Michael Reginald, narozené v srpnu předešlého roku.


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
200. K.H. ScheerDie Straße nach AndromedaCesta do Andromedy
201. Kurt BrandSternstation im NichtsHvězdná stanice - nicota
202. Clark DarltonDie Retter der CRESTZachránci Crestu
203. William VoltzDie Stadt der VerfemtenMěsto psanců
204. Kurt BrandDas DrungParazit
205. H.G. EwersDer Wächter von AndromedaStrážce Andromedy
206. Kurt MahrDie Schrecken der HohlweltHrůzy duté planety
207. William VoltzDie 73. Eiszeit73. doba ledová
208. Kurt BrandDie blauen HerrscherModří vládci
209. Clark DarltonIm Banne der ScheintöterV moci zdánlivých zabijáků
210. H.G. EwersAuf den Spuren der CRESTNa stopě Crestu
211. K.H. ScheerGeheimwaffe HorrorTajná zbraň Hororu
212. William VoltzDie Mikro-FestungMiniaturní pevnost
213. H.G. EwersGiganten am SüdpolGiganti na jižním pólu
214. Kurt MahrDer Kampf um die PyramidenBoj o pyramidy
215. H.G. EwersEndstation des GrauensKonečná stanice hrůzy
216. William VoltzAufbruch der OldtimerStart Oldtimerů
217. K.H. ScheerGefahr aus der VergangenheitNebezpečí z minulosti
218. H.G. EwersBrennpunkt TwinOhnisko Twinu
219. Kurt MahrTeleporter Achtung!Teleportéři pozor!
220. Clark DarltonDer Tod von den SternenSmrt z hvězd
221. William VoltzVerschleppt nach Andro-AlphaZavlečeni do Ando-Alfy
222. K.H. ScheerDie Doppelgänger von AndromedaDvojníci z Andromedy
223. H.G. EwersDie fünfte KolonnePátá kolona
224. Clark DarltonAgenten gegen das ImperiumAgenti proti impériu
225. Kurt MahrRendezvous im AllRendez-vous ve vesmíru
226. K.H. ScheerDie ParasprinterParasprinteři
227. William VoltzDer Duplo und sein SchattenDvojník a jeho stín
228. William VoltzDie Rache des MutantenMutantova pomsta
229. Clark DarltonFeind aus fremder GalaxisNepřítel z cizí galaxie
230. H.G. EwersFinale für TwinFinále pro Twin
231. Kurt MahrDas System der VerlorenenSoustava ztracených
232. Clark DarltonDie ZeitfalleČasová past
233. K.H. ScheerGeheimsatellit TrojaUtajená oběžnice Troja
234. H.G. EwersWachkommando Andro-BetaBdělé komando Andro-Beta
235. William VoltzDie Kaste der WeißrüsselKasta bílého chobotu
236. William VoltzIm Camp der GesetzlosenTábor psanců
237. Kurt MahrDie drei SternenbrüderTři hvězdní bratři
238. K.H. ScheerDer Geleitzug ins UngewisseKonvoj do neznáma
239. Clark DarltonWelt unter heißer StrahlungZáhada planety Destroy
240. H.G. EwersAn der Schwelle der HölleNa prahu pekla
241. William VoltzFünf von der CRESTPět z Crestu II
242. William VoltzDas Rätsel des SumpfplanetenTajemství bažinaté planety
243. Kurt MahrRaumaufklärer 008Vesmírný průzkumník 008
244. Clark DarltonDie Kugel aus Zeit und RaumKoule z času a prostoru
245. K.H. ScheerNotrufe aus dem NichtsNouzové volání odnikud
246. H.G. EwersKontrollstation ModulKontrolní stanice Modul
247. H.G. EwersDer Herr der AndroidenPán androidů
248. Clark DarltonUnter Einsatz seines Lebens...S nasazením života
249. Kurt MahrDer Geist der MaschineDuch stroje
250. K.H. ScheerDie sechste Epoche6. epocha
251. William VoltzDie Armee der BiospalterArmáda regenerovaných
252. William VoltzDie Welt der RegeneriertenSvět regenerovaných
253. H.G. EwersVorstoß in die DunkelweltVpád do světa tmy
254. H.G. EwersDie GeistersonneŠalebné slunce
255. Clark DarltonSperrzone AndromedaZakázané pásmo
256. Clark DarltonIm Reiche der ZentrumswächterV říši strážců centra
257. William VoltzDer DreitöterTrojbijec
258. H.G. EwersDie Mikro-HenkerMikrokati
259. H.G. EwersDer unheimliche RoboterPodivný robot
260. Kurt MahrGespenster der VergangenheitPřízraky minulosti
261. Kurt MahrDie Fabrik des TeufelsPekelná továrna
262. William VoltzDer MeisterplanMistrovský plán
263. William VoltzSieben Stunden AngstSedm hodin strachu
264. K.H. ScheerDie Invasion der TotenInvaze mrtvých
265. H.G. EwersDas ZeitaugeOko času
266. H.G. EwersDie Tempel von DarakChrámy Daraků
267. Kurt MahrRückkehr in die GegenwartNávrat do přítomnosti
268. Clark DarltonStoßtrupp in Zeit und RaumÚderná jednotka v čase a prostoru
269. Clark DarltonJagd auf den ZeitagentenHon na časového agenta
270. K.H. ScheerUltimatum an UnbekanntUltimátum neznámému
271. H.G. EwersDie Welt der KörperlosenSvět beztělců
272. H.G. EwersFlaggschiff in NotVlajková loď v nouzi
273. William VoltzUnter den Gletschern von NevadaPod nevadskými ledovci
274. William VoltzZwischen Feuer und EisMezi ohněm a nebem
275. Clark DarltonDer Flug nach BarkonLet na Barkon
276. Kurt MahrIrrweg durch die ZeitBloudění časem
277. K.H. ScheerBefehle aus der 5. DimesionPovely z 5. rozměru
278. William VoltzIn geheimer Mission auf LemuriaTajná mise do Lemurie
279. William VoltzDie Bezwinger der ZeitPřemožitelé času
280. H.G. EwersDie Weltraumdetektive greifen einKosmičtí detektivové zasahují
281. H.G. EwersKampf in der TiefseeSouboj v hlubinách
282. Clark DarltonDie Spur zu Jagos SternStopy vedou k hvězdě Jago
283. Kurt MahrFlucht vom GiftplanetenÚtěk z metanové planety
284. William VoltzAnschlag gegen die ErdeÚtok na Zemi
285. William VoltzDie dritte WaffeTřetí zbraň
286. H.G. EwersJagd auf die TeleporterkugelHon na kouli teleportérů
287. H.G. EwersDie Halle der UnbesiegbarenHala nepřemožitelných
288. K.H. ScheerDas SonneninfernoSluneční inferno
289. Clark DarltonDas System der blauen RiesenSoustava modrých obrů
290. Clark DarltonKoordinaten ins JenseitsSouřadnice jiného světa
291. Kurt MahrBrücke zwischen den SternenMost mezi hvězdami
292. William VoltzDer Bahnhof im WeltraumStanice v kosmu
293. William VoltzUnternehmen Central-StationOperace Centrální stanice
294. Clark DarltonDie ErobererDobyvatelé
295. Clark DarltonDer verlorene PlanetZtracená planeta
296. Kurt MahrDie Herrin der SternePaní hvězd
297. H.G. EwersSuperfestung TamaniumSuperpevnost Tamanium
298. H.G. EwersAmoklauf der SchläferAmok spáčů
299. William VoltzAm Ende der MachtKonec moci