Perry Rhodan 256 (Česká obálka) Perry Rhodan 256 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 256
Název:V říši strážců centra
(Im Reiche der Zentrumswächter)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Svět strážců centra se podobá nedobytné pevnosti - dokonce ani teleportéři nemají žádnou šanci...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velký administrátor má být odsouzen k smrti

Kalak - kosmický inženýr

André Noir - hypno sboru mutantů

Gucky - myšob je parapastmi vyřazen z boje

Atlan - Perry Rhodanův průvodce při »špionážní akci Tefrod«

Icho Tolot - Haluťana popadne amok

Watula - kapitán tefrodské nákladní lodi

Pitva mrtvých Tefrodů ukáže, že jejich vnitřní orgány přesně odpovídají těm Terranským. Mají ale silněji vyvinutý mezimozek, mozeček a čichové centrum, než lidé na Zemi. Kromě toho je v oblasti mozečku Tefrodů objevena záhadná, jako hrášek velká paražláza1).

Protože Tefrodi jen padesát ze svých 35‘000 světů otevřeli pro obchodní lodě cizích ras, ukradnou Terranci v blízkosti systému Tefa, který leží u vnějšího okraje pět set světelných let hluboké výstražné zóny, osmdesáti metrovou tefrodskou obchodní loď IKUTU, aby se s ní dostali k centrálnímu světu sektorových strážců.

Perry Rhodan, Atlan, André Noir, Gucky a Icho Tolot přistanou s IKUTU na deset tisíc čtverečných kilometrů velkém kosmodromu tefrodského hlavního města Vircho. Tři kilometry od Vircho leží v moři Vládní ostrov, na kterém žije jen několik Tefrodů, kteří osobně znají Mistry ostrovů. Sídlí zde také diktátorský vládce tefrodské říše Virth z Tefrodu. Terranci, kteří se vydávají za osadníky z Gloda III, zjistí, že neexistují žádné veřejně dostupné informace o historii Tefrodů. Při pokusu dostat se na zakázaný vládní ostrov, je Rhodan zatčen. Může sice uniknout, ale Tefrodi uzavřou IKUTU ochranným štítem a parapastmi. Teprve zásahem Icho Tolota mohou Perry Rhodan a jeho přátelé vkročit na IKUTU. Také tentokrát reagují Tefrodi při pohledu na Haluťana s neobyčejnou panikou. Společníci se zachrání transmiterem na CREST III.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál