Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 257
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 257
Název:Trojbijec
(Der Dreitöter)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Mají sraz na tajné planetě strážců centra – a mají rande se smrtí
Hlavní postavy románu:

Kapitán Arl Tratlo - říkají mu »Trojbijec«

Poručík Kaarn Baroon - génius z Reyanu

Kalim Slate a Vern Horun - dva narození na Purthagu

Batins - kosmický inženýr

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria a vůdce expedice do Andromedy

Major Don Redhorse - jeho korveta přistane na »Dvacetibijci«

Gucky - myšob se ukáže - jako už kolikrát - jako zachránce v nejvyšší nouzi

6. března 2404, dva dny po startu CRESTU III1), zachytí na KA-laciném stacionovaný IMPERÁTOR zprávu, že maahkští rebelové zničili sluneční transmiter Alfa-Centra2) a své, Mistry ostrovů poslouchající druhy, zcela zničili.

S Veslařem Batinem na palubě je vyslána korveta KI-33 pod velením kapitána USO Arla Tratla, která má informovat Perry Rhodana na CRESTU III. Tratlo nosí čestné jméno »Trojbijec«, protože jako jediný mezi obyvateli koloniálního světa Meredi IV ve hvězdokupě Plejády dokázal ve stejný den zabít ještěra Taraka, Randlera a Šestileta. Mezi Tratlem a jeho 1. důstojníkem, poručíkem USO Kaarnem Baroonem, panuje hluboká averze. Jako »Génius z Reyanu«, jedné planety v sektoru Vega, je Baroon zároveň velice nadaným básníkem, malířem a hudebním skladatelem.

Když po desetidenním letu proniknou do strážní zóny Andromedy, je KI-33 sestřelen tisíc metrů měřícím tefrodským křižníkem nad jedinou planetou zeleného dvojslunce, které má veslařské označení KA I-4465-Erl-9238. Na jako Měsíc velké planetě, která je nazvána Dvacetibijec, objeví muži automatické zařízení, které produkuje jako mince velké kovové kotoučky. V boji proti Tefrodům a nehostinným podmínkám pouštního světa se mezi Tratlem a Baroonem vyvine přátelství. Nakonec dorazí CREST III ke KA I-4465-Erl-9238 a zachrání muže z KI-33. Doktor Jeremy Gardner zjistí, že asi centimetr velké a tři milimetry tlusté kovové lamely z Dvacetibijce jsou přijímače hypervln.