Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 258
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 258
Název:Mikrokati
(Die Mikro-Henker)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Smrt přichází po hypervlnách! - kdo přijme sebevražedný rozkaz pánů Andromedy, je ztracen...
Hlavní postavy románu:

Baar Lun - poslední Modulan

Kapitán Aino Uwanok - důstojník USO

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria a velitel expedice do Andromedy

Icho Tolot - obr z Halutu

Son Hunha - poručík z Marsu

Gucky - myšob potká bytost, která umí víc než on

Log - hrozivý robot

22. března 2404 se kapitán Arl Tratlo vrací s novými informacemi zpět na KA-laciný1). V zaměřovací ochraně světle žlutého, bezplanetárního slunce, které kvůli svému silnému, periodicky polaritu měnícímu magnetickému poli dostane jméno Magnetizér, zachycuje CREST III už tři dny na okraji strážní zóny Andromedy trvalý příliv tajemných hyperimpulzů.

23. března vpadne flotila šesti set kosmických lodí Maahků do poblíž ležícího systému Atrun, jehož čtvrtá planeta Musgur je schváleným obchodním světem Tefrodů. Vypukne bitva, ve kterém Maahkové nasadí konvertorová děla proti rudým poloprostorovým polím, kterými jsou obklopeny tefrodské lodi. Tefrodi disponují protipólovými děly, které se podobají terranským transformačním dělům. Během boje může korveta KC-99 pod velením marťanského poručíka Sona Hunhy obsadit poškozený tefrodský křižník ASKAHA. Loď je ukryta na Runaway, planetoidu systému Atrun, a pětisetčlenná skupina, ke které patří Perry Rhodan, Atlan, Icho Tolot, Melbar Kasom, Gucky, Baar Lun, kapitán Aino Uwanok2) a doktor Ralf Artur, šéflékař CRESTU III, začne s jejím průzkumem a opravami. Při ohledávání mrtvoly padlých Tefrodů zjistí doktor Artur, že do jejich mozků byl implantován přijímač hypervln a byl spojen poloorganickým vedením s paražlázou. Jsou to mikropřístroje stejného typu, jaké Arl Tratlo objevil na Dvacetibijci. Hyperimpulzy přístroje aktivují a ženou posádku ASKAHY do boje proti Terrancům. Tolotovo vystoupení ale vyvolá mezi útočníky zoufalou paniku. Osm Tefrodů, kteří se dostanou do terranského zajetí, přijme od Mistrů ostrovů impulz, který je zabije.

Perry Rhodan a Icho Tolot objeví uvnitř Runaway telepaticky nadaného robota, jehož jen 30 centimetrů vysoké, černě se třpytící tělo vejčitého profilu disponuje tenkýma nohama a velkou kulovou hlavou. Tajuplný stroj si říká Log.