Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 240
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 240
Název:Na prahu pekla
(An der Schwelle der Hölle)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2402
Signál ho probudí k životu - potom odčerpává slunce a začíná dílo zkázy...
Hlavní postavy románu:

Aino Uwanok - podplukovník USO

Doktor Hong Kao - šéfmatematik CRESTU II si přeje dovolenou v Andromedě

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Mourhik - flotilní šéf Dvounosích

Grek-1 - Maahk je sdílný, přesto neoznamuje nic dobrého

Doktorka Natalie Scharzova - rezolutní dáma

Tronar a Rakal Woolverové - vlnosprinteři operují s kyselinou STOG

Lub - »nedůvěřivý« robot

Přilákána procesy na Destroy, objeví se Modronoscem Mourhikem velená flotila téměř tisíce lodí v Alurinově soustavě a začne kroužit kolem první planety. O něco později se vynoří Moby, který vyzařuje velké množství energie. Nabíjí se ze slunce, stále se zvětšuje a zničí planetu Destroy. Když ohrožuje Arctis, přepraví dvojčata Woolverova padesát bomb s kyselinou STOG do nitra Mobyho. Nebezpečná kyselina, která dokáže rozpustit dokonce i Terkonit, molekulárně zahuštěnou ocel a zlato a zničí krystalický řídící mozek obří bytosti, pochází ze žláz masožravých zvířat galaktické planety Fargone. S pomocí tažných paprsků odtáhnou CREST II, THORA II, ALARICH, NAPOLEON a IMPERÁTOR neřízeného Mobyho do slunce.

Mezitím odpálí nadporučík USO Aino Uwanok na Atlanův tajný příkaz dálkově z Louvre-Station třicet dva raket EVOC. Ve prostoru rozdělená energie EVOCů přijala Uwanokovy duchovní proudy a tak lze i po možném zničení Louvre-Station zpřístupnit informace o událostech v Andro-Betě telepatům. Díky kompletní necitlivosti k bolesti je jen Uwanok pro tuto úlohu vhodný. Při odpálení rake se důstojník USO ale dostane do jiné existenční roviny, ve které objeví sto tisíc let staré strojní zařízení, které je hlídáno želvovitými roboty a které dokáže celé planety vrhat do jiných úrovní existence. Když je vyvoláno ničivé zapojení a současně Moby exploduje, dostane se Uwanok zpět do normálního vesmíru.

Maahk Grek-1 projeví domněnku, že Mistři ostrovů aktivovali další Mobye, aby udělali konec nekontrolovaným procesům v Andro-Betě.