Destroy

Astronomická data:
Soustava:Alurinova soustava
Doba rotace:32.8 hodiny
Průměr:16‘200 km
Gravitace:1.25 g
Obyvatelé planety:
Laurinové

Destroy byla vnitřní ze dvou planet systému Alurin na okraji Andro-Bety. Vedle ní se v soustavě nacházela ještě planeta Arctis.

Historie

Poté co expedice Laurinů za účelem zničení Centrální plazmy na Světě sta sluncí podlehla Posbiům, vrátili se do Andromedy a ohlásili Mistrům ostrovů svůj neúspěch.

Za trest byli Laurinové deportováni ze své domovské planety na Destroy. Odtamtud se pokusili prchnout přes transmiterovou trasu.

Následkem toho Maahkové na rozkaz Mistrů ostrovů vykonaly trestní akce proti Laurinům a v roce 2114 byl povrch planety radioaktivně zamořen a zpustošen. Pohoří byla srovnána se zemí a moře se vypařila. Na základě vysokého radioaktivního záření bylo přežití na povrchu už jen sotva možné. Pouze v hlubokých bunkrech přežilo několik Laurinů posledních tři sta let. Všichni byli neustále napadáni mutovanými příslušníky svého národa.

V roce 2402 objevili Terranci Destroy. Kvůli zásahu ze strany Mistrů ostrovů ztratili schopnost neviditelnosti. Od posledních žijících Laurinů se Terranci dozvěděli o pozadí války s Posbii.

Při opuštění planety bylo po překročení určité minimální výšky uvedeno do chodu bezpečnostní zapojení Mistrů ostrovů. O několik dní později byl Destroy zničen jedním aktivovaným Mobyem.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!