Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Chronologie > 2114
hledat

leden

základna na Aptuladu je napadena Oddělením III (Hannigan, Landry, Randall, Patterson). Tři Laurinové jsou zatčeni a převezeny na Zem (PR 141)

na Drorahu je Antiem zastřelen diplomat Paol Nash (PR 142)

únor

tři tisíce Laurinů dospějí na CAFZEN I (Cafzen) z Arkonu III do Sluneční soustavy. Tři zajatí Laurinové jsou při přepadu zabiti. Ostatní Laurinové páchají na Zemi hromadné sabotáže. Geo Arendt a Gus Maltuus jsou přiděleni do Van Modersovi skupiny. Gucky zatýká Cafzena. Města Kalkata, Paříž, Londýn, Milwaukee jsou zpustošeny, eventuálně zničeny. Umírá telepat Huy. Atlan odlétá na Frago, aby požádal Posbie o pomoc; mise je úspěšná a Laurinové na Zemi jsou zničeni (PR 142)

7. března

při kosmické bitvě v soustavě Outside je planeta Surprise zničena. Pět vědců (Albright, Jens Bergmann, Emmet Loden, Johann Riesenhaft, Ron Shawlee) jsou přeneseni na Fossil a objeví tam prostředky pro výrobu Antiflexních brýlí (PR 143)

březen - duben

na Sumathu se Rhodan, Atlan a Fellmer Lloyd s pomocí pašeráka Beyba poprvé dostanou do kontaktu s Willyi. Jsou převezeni na Svět sta sluncí. Nenávistné propojení v hyperinpotronice je odstraněno (PR 144)

duben

Rhodan přilétá na Poutníka, požádat ID o radu. Betty Toufryová a Iši Matsu dostávají buněčnou sprchu. Rhodan objevuje 331‘000 světelných let před mléčnou drahou planetoid Luxidů (PR 145)

20. června

zprávy o nové akonské lodi dosáhnou do Oddělení III (PR 146)

21. června

Ferguson&Ferguson začíná hromadnou výrobu UL-kondenzátorů, důležité složky antiflexních brýlí (PR 148).

Ze Země startuje LANCET (Aissa Bhugol). Posádka se skládá z Anny Pastuchaji, Samuela Pecka, Francoise Petita a robota Benjamina Tinskina (T 26).

23. června

LANCET navštěvuje na planetu Thuta, jedno kosmické město a planetu UUM (T 26)

25. června

Landry, Randall, Patterson a Hannigan pronikají na Taphorovu planetu (PR 146).

27. června

kontakt s Rybáři vesmíru (T 26)

28. června

na Taphorovu planetu je zaměřen transmiterový okruh. Rhodan, Marshall, Čubaj a čtyři další osoby zkoumají okruh a dostanou se k Rybářům (T 27)

29. června

po nasazení Oddělení III je na Taphorově planetě zničen fragmentální lodí Posbiů tamní kosmický přístav a akonská základna (PR 146)

30. června

záhada Rybářů je rozřešena (T 27)

2. července

část Posbiů je ovládána centrální plazmou, část hlavním mozkem a bojují podle toho čím jsou ovládány, buď proti všemu mechanickému nebo organickému. Van Moders, Čubaj, Jokida, Riesenhaft, Marshall a dr. Bryant se dostávají na Van Modersovu planetu; setkávají se s Blowy (PR 147)

13. července

je založena Fergusonova nadace (PR 148)

uprostřed července

pět fragmentálních lodí se s 3000 muži vydává na Svět sta sluncí. Tři tisíce pozemských kosmických lodí letí podle naváděcího paprsku z GAUSSe (Hal Mentor) na Svět sta sluncí. Dosáhnou ho téměř současně s Laurinskou flotilou (PR 148).

GAUSS je zničen, posádka se zachrání. Bitva o Svět sta sluncí. Nenávistné propojení je Van Modersem odstraněno. Laurinové jsou zahnáni. Stahují se zpět do Andromedy (PR 149, PR 239)


svatba Aissa Bhugola a Anny Pastuchaja (T 27)

uzavírá se mírová smlouva mezi Spojeným impériem, centrální plazmou a Posbii (PR 150)

soustava Kyrou s planetami Gieseler, Roanoke a Amphora je osídlena pozemšťany; Roanoke je hlavní kolonie (PR 352)