Perry Rhodan 141 (Česká obálka) Perry Rhodan 141 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 141
Název:Stanice neviditelných
(Station der Unsichtbaren)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2114
Robot loví neviditelné - nová akce Oddělení III
Hlavní postavy románu:

Molol - riskuje život, aby varoval galaxii

Tetzte - patriarcha skokanského rodu a velitel TETA VIII

Ron Landry, Larry Randall, Lofty Patterson a Meech Hannigan - agenti »Interkosmické sociální rozvojové pomoci«

Tappan - ani pro Antie není snadné domluvit se s neviditelnými

Plukovník Nike Quinto - šéf Oddělení III pokrývá svůj rozpočet

Dilan - mladík, který kontakt s Neviditelnými špatně snáší

Anti Molol, účetní Kultu Báalol prchne z Aptuladu, čtvrté planety systému Aptut1), aby informoval Mléčnou dráhu o obludných procesech, které se tam odehrávají. Dostane se na TETA VIII skokanského patriarchy Tetzteho, galaktickým obchodníkům ale sdělí jen, že se Antiové na Aptuladu zabývají cizorodými bytostmi. Potom je malá loď zničena křižníkem Báalolů. Terranský křižník TREPAL nabere posádku TETA VIII na palubu.

Aby se dostali na stopu procesům na Aptuladu, zinscenuje plukovník Nike Quinto2) s bitevním křižníkem FEDORIA honbu na zločince v systému Aptut. Na palubě svě stě let staré válcové lodi ANASTASIA, která je naoko sestřelena nad Aptuladem, se Ron Landry3), Larry Randall4), Lofty Patterson5) a Meech Hannigan6) dostanou na čtvrtou planetu Aptutu. Objeví, že Antiové na pravěkém světě spolupracují s Lauriny, kteří mohou být díky parasílám Báalolských kněží viditelní. Z červích předků pocházející Neviditelní mají bledě šedivé, třínohé, kůlovité tělo s dvěma chapadlovitýma rukama a jako pěst velkou hlavou. Na konci krku se nachází ještě další zesílení. Deflektorové pole Laurinů má tutéž energetickou strukturu jako mozkové pole a vyvolává u obyvatel Mléčné dráhy silnou nevoli.

Dilal, přítel Molola, vysvětluje, že Antiové se snažili zatím jen o dorozumění s Neviditelnými, a že Akrot-Tene, Vysoký Báalol, ale doufá, že by si s nimi mohli podrobit Mléčnou dráhu. Agenti Oddělení III dostanou do své moci tři Lauriny. Sledováni Neviditelnými a Antii prchnout a nakonec se dostanou na loď FEDORIA7).

Zajatí Laurinové jsou na THEODERICHU převezeni na Zemi, zatímco dvacet terranských lodí obsadí systém Aptut. Na Aptuladu odpálí Antiové kosmickou loď Laurinů, dříve než jí Terranci mohou prozkoumat8).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál