Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 142
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 142
Název:Agenti záhuby
(Agenten der Vernichtung)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2114
Jeho kosmická loď přistává na Zemi - a náklad znamená třítisícinásobnou smrt...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - první administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - »Tlouštík« je pokárán

Gucky - hledání bomb se stane »koníčkem« myšoba

Cafzen - galaktický obchodní, které smí přiletět k Zemi

Allan D. Mercant - Solární maršál kontrarozvědky je bezmocný v boji proti Neviditelným

Seržant Maas - pilot PINGUINU - a muž se šibeničním humorem

Průzkumy udávají, že zesílení na krku Laurinů, orgán Flexo, je zodpovědný za neviditelnost. Navzdory šest týdnů trvajícím snahám nejsou ale terranští vědci do konce února roku 2114 schopni vyvinout antiflexní brýle, které mají orgán Flexo neutralizovat.

Perry Rhodanovo odmítnutí předat Akonu transformační děla Posbiů vede k diplomatické roztržce mezi Sphinxem a Terrou. Bez oficiálního souhlasu Velké rady se na planetě Na-Thir v Modré soustavě ustanoví tajná organizace, ke které patří silný a neprůhledný Akonan Abis Thegis a Anti Mano-Ma, kteří mají plán na zničení Solárního impéria s pomocí Laurinů. Tři tisíce Neviditelných jsou přes akonský velkotransmiter přesunuti tajně na Arkon III a odtamtud na protistanici na solárním Marsu. CAFZEN I, válcová loď skokanského patriarchy Cafzena, propašuje Lauriny nakonec na Zemi. Invazi objeví telepaticky Gucky, ale cílené pumové atentáty Neviditelných způsobují nezadržitelnou zkázu.

Protože terranští výzkumníci nemohou včas dokončit Antiflexní brýle, odlétá Atlan s křižníkem PINGUIN k planetě Frago1) a prosí Posbie o pomoc proti úhlavnímu nepříteli. Jedna fragmentální loď vezme loď s Atlanem na palubu a odletí k Zemi. Tam Posbiové zničí Neviditelné a stáhnout se následně zpět do interkosmu.