Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 143
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 143
Název:Lidem vstup zakázán
(Für Menschen verboten)
Autor:William Voltz
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2114
Planeta se rozpadá - a pět Terranců se dostane na zakázanou stanici...
Hlavní postavy románu:

Emmet Loden - ulejvák, který má občas geniální nápady

Doktor Johann Riesenhaft - jeho jméno se hodí jako pěst na oko

Albright, Shawlee a Bergmann - když se má planeta rozpadnout, vydají se na cestu do nejistoty

Schöpproit - udatný Snoof

Komodor Felipe Imarez - velí 27 jednotkám Solární flotily - a to je příliš málo

Perry Rhodan - administrátor zachrání pět Terranců z beznadějné situace

Vypnutí velkotransmiterů na Arkonu III a na Marsu a poznatek, že Terranci bez jejich vědomí dále zkoumají tři Antie, rozhněvá znovu Akonany.

7. března 2114 se v systému Outside překvapivě vynoří šest fragmentálních lodí a zaútočí na strážní flotilu komodora Felipeho Imareze, který chrání planetu Surprise1). Jedna posbijská loď se zřítí. Její pád zničí základnu Robotiků z Mechaniky a spustí zánik planety. Téměř všichni na Surprise pracující vědci mohou být zachráněni dvěma hlídkujícími loděmi. Jen pětičlenný tým kybernetika doktora Johanna Riesenhafta prchne transmiterem z rozpadajícího se světa2).

Reisenhaft a kybernetik Emmet Loden, základnový technik Ron Shawlee, specialista na mimozemské stroje Jens Bergmann a transmiterový inženýr Albright se dostanou na robotskou stanici na cizí planetě, kterou nazvou Fossil. Strážní pozitroniku stanice mohou přesvědčit, že jsou mechanickým životem. Kromě toho se dorozumí s inteligentními domorodci Fossilu, malými, čtyrnohými bytostmi s modrou kůží a tuleňovitou hlavou, kteří dostanou jméno Snoofové. Terranci objeví zařízení, ve kterých Robotici z Mechaniky vytvářeli prostředky proti svým nepřátelům Laurinům. Nakonec najdou projektor, který umožňuje zaměření Neviditelných, a následně na sebe vysílačkou upozorní Solární flotilu. Perry Rhodan odletí s THEODERICHEM k růžovému slunci na okraji Mléčné dráhy, jehož druhou planetou Fossil je3).