Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Mercant, Allan D.
hledat

Mercant, Allan D.

(přesměrováno z: Allan D. Mercant)
Informace o postavě:
Datum narození:10. července 1916
Místo narození:New York, Země
Úmrtí:4. března 2909
Národ:Pozemšťané
Popis:malá postava, štíhlý, nenápadný, blonďaté vlasy
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - poloviční telepat, Nositel buněčného aktivátoru, Plukovník, Sluneční maršál, Šéf tajné služby
Mercant, Allan D.
Mercant, Allan D.
© VPM kg.

Solární maršál Allan Donald Mercant (*10. července 1916, †4. března 2909) byl znám hlavně jako šéf Solární rozvědky.

Popis

Byl nenápadný, malého vzrůstu a kvůli velkému padání vlasů měl jen tenký blonďatý proužek vlasů na spáncích, který byl trochu zašedivělý. Jeho tvář ale působila velmi mladistvě.

Charakteristika

Lidé měli tendenci podceňovat jeho vzhled. Mercant byl výborný taktik s nápadným analytickým intelektem, vynikající v řízený tajnýmch služeb, a vždy odhodlaný tvrdě zakročit proti nepřátelům Terry. Mnoho akcí, které naplánoval, některé pak částečně i s Nikem Quintem, je legendárních.

Každopádně to byl čilý muž, v soukromí velice mírumilovný a přirozený.

Citát

» ... Patřil k mírumilovným bytostem, které s tichým pocitem radosti odstraňují ze zahradních cestiček žížaly a jiné malé tvory, aby je někdo nezašlápl. ...« (PR 1)

Životopis

Narodil se 10. července 1916 v New Yorku na Zemi. Jeho mládí bylo ovlivněno prohibicí a světovou hospodářskou krizí po tak zvaném Černém pátku.

Kariéra

Po ukončení vysoké školy v roce 1937 vstoupil do americké armády, nejprve sloužil u pěchoty, snažil se ale dlouhá léta o převelení do vojenských tajných služeb.

Teprve roku 1941 byl převelen do Office of Strategic Services (OSS) po přímluvě Mercantovým představeným plukovníkem Frankem Pounderem. Pounderův syn Lesly sloužil také v armádě, jeho a Mercantovy cesty se později ještě nakrátko setkaly.

Činnost v tajných službách

V roce 1942 se dále zdokonaluje v oblasti činností tajných služeb a to ho zavedlo mimo jiné i na průzkumné mise do Evropy. Jeho zprávy o koncentračních táborech byly považovány za přehnané. V této době se také u Mercanta poprvé projevily jeho telepatické a sugestivní schopnosti, které ale tajil.

Roku 1944 byl odvolán z evropských misí. Poté pracoval pod Williamem B. Donovanem (Rooseveltův důvěrník a velitel OSS) na koncepci následnické organizace.

Pak byl Mercant odvolán k projektu »Manhattan« (vývoj atomové bomby) a dostal od roku 1945 příležitost setkat se například s Edwardem Tellerem, Robertem Oppenheimerem, Cliffordem Monternym starším a Benjaminem Sloanem.

Když byl roku 1947 založen National Security Council (NSC), byl Mercant převelen do této organizace. OSS byla rozpuštěna.

Roku 1963 Mercant odhalil spiknutí proti Johnu F. Kennedymu, na kterém se vedle J. Edgara Hoovera podíleli také další agenti FBI a CIA. Hoover chtěl Mercanta zažalovat pro vlastizradu. Došlo ke konfrontaci, při které Mercant Hoovera velkým sugestivním impulsem (přetížení vegetativní nervové soustavy, následovala mrtvice) usmrtil. Přitom i on sám utrpěl lehké krvácení do mozku a ztratil část svých schopností.

Byl nyní jen poloviční mutant, který měl jen slabé telepatické schopnosti, jakož i schopnost předvídání budoucnosti, čímž je vysvětlen jeho talent jako šéfa tajné služby.

V době přistání na Měsíci Perrym Rhodanem roku 1971 byl šéfem tajných služeb NATO, Internation Intelligence Agency (IIA). Jako takový byl v bezprostředním spojení s tajnými a bezpečnostními službami Západního bloku. Obzvláště úzce spolupracoval s plukovníkem Kaatsem.

Potají Mercant sympatizoval s Perrym Rhodanem a tajně podporoval Třetí moc, ke které se později přidal. Stal se jedním z nejlepších přátel Perryho Rhodana a jeho spolupracovníkem a byl díky svým parapsychických schopností také zakládajícím členem Sboru mutantů.

V roce 1981 vytvořil z pozemských tajných služeb Svaz terranských rozvědek (STR / or. TAF) a přijal jako generální tajemník jeho předsednictví.

Ve věku 66 let obdržel roku 1982 na Poutníku svou první buněčnou sprchu.

Jako následnická organizace STR / TAF byla roku 2044 založena Solární kontrarozvědka a spolupracoval úzce s Nikem Quintem.

Za časů Spojeného impéria byl Solárním maršál Mercant šéfem Galaktické kontrarozvědky. Hlavním úkolem bylo zajištění vnitřní stability impéria a odhalení úsilí o invazi ze strany cizinců.

V roce 2326 ve věku 410 let dostal jeden z 25 buněčných aktivátorů, které ID ukryl v Mléčné dráze.

Poslední nasazení

4. března roku 2909 vstoupí do transmiteru na Mimas, aby sledoval stopy, které poukazují na zradu majora USO Nose Vigelanda. Teleporter Tako Kakuta, který onemocněl během krize Second Genezis transmiter zmanipuluje.

Allan D. Mercant umírá ve věku 992 let po příchodu na Mimas po explozi transmiteru, jeho buněčný aktivátor je přitom zničen.

Setkání v DaGlauši

V dubnu 1291 NGL byl - společně s dalšími parapsychicky nadanými - krátce uvolněn z ID, aby superinteligenci podpořil v Kotli DaGlauše a Salmenghestu.