Perry Rhodan 389 (Česká obálka) Perry Rhodan 389 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 389
Název:Měsíc vzbouřenců
(Mond der Rebellen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:31. ledna 1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: květen 2437
Snaží se kontaktovat Baramy - nova se stane místem srazu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria lidstva.

Bangk Thorens - Tajný osobní strážce Perryho Rhodana.

Allan D.Mercant - Šéf Solární rozvìdka navštíví MMM.

Atlan - Lord admirál prohraje sázku.

MAX-1 - Kosmonaut z lidu Baramů.

MAX-7 - Kosmonautù z lidu Baramů.

Paladin - Robot se specializuje na zváštní operace.

Melbar Kasom - Ertrusan se specializuje na zváštní operace.

Tako Kakuta - mutant se specializuje na zváštní operace.

Gucky - mutant se specializuje na zváštní operace.

Merlin Akran - Velitel CRESTu V.

Na světech Solárního impéria se píše konec květen roku 2437. V současné době panuje, nehledě na ojedinělé útoky Dolanů, v Mléčné dráze klid. Perryho Rhodana a další představitele impéria však nadále znepokojuje jedna krizová oblast: Malé Magellanovo mračno – krátce MMM. V mračnu se již ztratilo několik kosmických lodí Pozemšťanů.

Také FRANCIS DRAKE, vlajková loď Roie Dantona, která následovala stopy nezvěstných lodí, se změnila ve vrak. Navzdory největší opatrnosti se Svobodným obchodníkům nezdařilo uniknout pasti, nastražené neznámými nepřáteli.

Zasvěcen o osudu syna Roie Kuroharovou zprávou, se Perry Rhodan s CRESTem V, novou Solární vlajkovou lodí, objeví nad vězeňskou planetou včas na to, aby zachránil poslední přeživší z FRANCISE DRAKEA.

Když Perry Rhodan vyslechne děsivý příběh zachráněných, není ochoten zůstávat nadále v pasivitě a vyčkávat, co hroziví vládci MMM podniknou proti lidstvu. Velký administrátor se chopí iniciativy. Do oblasti jsou povolány silné svazy flotily, vybavené novými protipolovými zářiči, mračno zkoumají rychlé křižníky, a je vybudován komunikační most do domovské Mléčné dráhy.

Jenom smělý útok do centra MMM a kontakt s protivníky tajuplné První Vibrační moci může přinést nové poznatky. CREST V nadále sleduje „stopu mezi hvězdami“ a dosáhne MĚSÍCE VZBOUŘENCŮ...


U vznikající novy, kde bylo kontaktní místo EX-3493 a Ansiktů, potká CREST V koncem května roku 2437 čtyřicet metrů měřící diskovitou loď insektoidních bytostí, které sami sebe označují jako Baramy. Baramové mají končetiny se dvěma klouby a šestiprstými dlaněmi a světle červený chitinový pancíř. Na trojúhelníkové hlavě se rozprostírá nazelenale fluoreskující kombinopás, představující zrakový, sluchový a řečový orgán.

Před padesát tisíci lety byli Baramové, kteří již tehdy provozovali v Magellanových mračnech nadsvětelnou kosmonautiku, podmaněni Pseudogurrady. O deset tisíc let později museli hmyzí bytosti opustit svůj domovský svět Baykalob, který již smějí navštívit pouze k ukládání vajec, pro jejichž vývoj je nezbytně zapotřebí katalyzátoru, vyskytujícího se pouze na Baykalobu. Rebelové proti První Vibrační moci, označující se na památku domovského světa jako Baykalobové, však svá vejce ukládají i na jiných místech a proto jsou pronásledováni. Mluvčí Baramů, MAX–1, informuje Rhodana, že s nad Ukiahem1) sestřelenou diskovitou jednotkou ztratili vzbouřenci jejich největší kosmickou loď.

S deseti Baramy a šedesáti sedmi vlastními lidmi, k nimž náleží i Melbar Kasom, Tako Kakuta, Gucky, Paladin a Bangk Thorens, který na příkaz Allana D. Mercanta pracuje v roli tajného osobního strážce Velkého administrátora, přilétá Perry Rhodan s korvetou na Bay-1, vzduchoprázdný měsíc druhé planety jednoho žlutého slunce. V základně Baykalobů na Bay–1 objeví Pozemšťané převzaté Baramy a zapletou se s nimi ve vražedném boji. Současně napadnou Bay-1 kuželovité křižníky. CREST V nakonec přilétne k měsíci a vyzvedne přeživší Pozemšťany a osm Baramů.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál