Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 390
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 390
Název:CREST v bouři
(Die CREST im Strahlensturm)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:7. února 1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Výpad do centra MMM - cesta do energetického pekla
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je „mentorován“.

Roi Danton – Král Svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana.

Atlan – Lord admirál a šéf USO.

Plukovník Merlin Akran – Velitel CRESTu V.

MAX–1 – Rebel z lidu Baramů.

MAX–2 – Rebel z lidu Baramů.

Gucky – Myšob se ukáže jako mluvka.

Oro Masut – Osobní strážce a sluha Roie Dantona.

Sigma–3 – Vyspělá strojová bytost.

Poslední události svědčí o tom, že rozhodující zápas s tajemnou První vibrační mocí začíná. Každý den nečinnosti může přinést zánik Impéria. CREST V musí vyzkoumat tajemství vajec Baramů, která jsou životně důležitá pro vládce VMM...


Na pokyn Perryho Rhodana přiletí 13. června 2437 OLATO, experimentální loď Galaktické kontrarozvědky, ke stanovišti CRESTU V. Sigma-3, počítač OLATO, vyvine z výroků Baramů tezi, že před 70‘000 lety dorazili do Magellanových mračen nejen Bestie z M 87, ale také za jejich výrobu zodpovědní Okefenokové. Sigma-3 je názoru, že by mohli život prodlužující extrakt z baramských vajec používat jako náhražku nedosažitelného neohowalgonia z Monolu1). Aby tuto domněnku mohli ověřit, odlétá CREST V 14. června přes nebezpečnou energetickou bouři v centru Malého Magellanova mračna k systému bílého slunce Huas.

Tam se ukáže, že Baykalob, třetí planeta, je obklopena paratronovým štítem. S pomocí narkotizačních děl zajme CREST V proto sto padesát metrů dlouho diskovitou loď ke kladení vajíček připravených Baramů. Poté co André Noir 82 insektoidů dostane pod hypnotickou kontrolu, přistane on, Roi Danton, Oro Masut, Gucky, Ivan Ivanovič Gorašin, doktor Jean Beriot, doktor Armond Bysisphere, Paladin a Baykalobové MAX-1 a MAX-2 s diskovou lodí na líhňové planetě. Pozemšťané pozorují, jak Baramové na mořské pláži provádí rituál kladení vajec.