Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 361
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 361
Název:Věž věčného života
(Der Turm des ewigen Lebens)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Létající rakve nabírají kurz na krystalickou planetu Monol, místo znovuzrození
Hlavní postavy románu:

Atlan – Lord admirál nechává pronásledovat peloton létajících rakví.

Gucky – Myšob potřebuje omlazovací kůru.

Dr. Armond Bysiphere – Hyperfyzik.

Major Hole Hohle – Šéf flotily a velitel KC-1.

Harl Defin – Specialista USO ze Sigy a šéf týmu Thunderbolt.

Ivan Ivanovič Gorašin – Podpalovač nenajde nic k podpálení.

Seržant Dozier – Muž podlehne vábení modrého kamení.

Pohřeb padlých trpaslíků do rakví, které byly malými kosmickými loděmi, nemohl být samoúčelný. Mrtvá těla měla ještě nějak posloužit Budovatelům centra. Odhalení tohoto tajemství mohlo být krokem k návratu do Mléčné dráhy. Nejdříve však vyslané komando dovedlo do pětidimenzionálního světa, kde trojdimenzionální Pozemšťané byli bezbranní...


Na Atlanův rozkaz následuje korveta KC-1 majora Hole Hohleho s dvaceti muži posádky, ke kterým patří Gucky, Ivan Ivanovič Gorašin, doktor Armond Bysisphere a Paladin, šestatřicet skleněných rakví Okefenoků, které nejdříve zamíří k centru M 87 pomocí pět světelných let dlouhých skoků. Pozemšťané se postarají o to, že KC-1 bude stejně jako rakve zachycen tažným paprskem absolutního pohybu, a dostanou se proti na krystalickou planetu Monol, která ač nemá vlastní slunce, je osvětlovaná bezpočtem sousedních hvězd. Doktor Bysisphere zjistí, že celá planeta je z Neohowalgonia, které se od howalgonia, ze kterého se ve Velkém Magellanově mračnu vytvořily hypnokrystaly1), odlišuje jen vibrační frekvencí. Vědec vydedukuje, že Monol byl kdysi tvořen přemýšlejícími hypnokrystaly, které byly před deseti tisíci lety odvezeny do Velkého Magellanova mračna. Kromě toho zjistí, že Monol představuje transformační stanici, která mění normální energii v hyperenergii.

Při jednom teleportačním skoku se Gucky dostane do 5000 metrů vysoké, zlatě zářící krystalické věže, ve které jsou biologicky mrtví Okefenokové biofyzikální hyperrenovací znovuzrozeni. Duch myšoba se oddělí od svého asi šest set let starého a vyčerpaného těla a dostane nové tělo, které se urychleně vyvíjí z embryonálního stádia. Paladin najde novorozeného Guckyho, který v několika hodinách dosáhne velikosti jednoho metru, kterou myšobové normálně získají asi za sto let dospívání.

V jedné úrovni Monolu narazí Hole Hohleho skupina na modré kameny, které nosí Inženýři ze základny. Seržant Dozier podlehne hypnotickému vábení krystalů. Poté co se mu čtyři zavrtají do hrudi, uprchne. Při pokusu Doziera následovat, jsou Pozemšťané napadeni krystalickými brouky, kteří se ale vyhýbají modrým kamenům. Když se Dozier vrátí, je z něj prastarý muž, který zemře a okamžitě se rozpadne na krystalický prach. Na robotovi se Gucky a jeho společníci vydají ke krystalickým horám Monolu, kde doufají, že vyřeší tajemství planety.