Gorašin, Ivan Ivanovič

(přesměrováno z: Ivan Ivanovič Gorašin)
Informace o postavě:
Datum narození:29.4.1950
Místo narození:Sibiř, Terra
Úmrtí:3432
Národ:Pozemšťané
Popis:dvě hlavy, nazelenalé šupiny
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Nositel buněčného aktivátoru
Gorašin, Ivan Ivanovič
Gorašin, Ivan Ivanovič
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 27: Pouta hypnózy
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 345: Honička v poloprostoru
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ivan Ivanovič Gorašin je člen Rhodanova Sboru mutantů od roku 1981, dříve Overheadův poddaný.

Popis

29. 4. 1950 narozený podpalovač představoval vyjímečný zjev mezi mutanty: v horní části těla má dvě hlavy tak blízko u sebe, že se mohou sotva pohybovat. Každý z nich je plně vycvičený a má v mozku svou vlastní osobnost. Pravá hlava zvaná Ivan má požadavek na to, že přišla na světlo světa o 3.5 sekundy dříve, než její levý »partner«. Proto nazve druhého jménem Ivanovič, učedník. Ivanovič je ale prudký, a proto se obě hlavy často hádají. Při boji se každý z nich snaží o výhradní ovládání jejich 2,50 m velkého těla se zelenou kůží a sloupovitýma nohama. Přestože se Ivan a Ivanovič zuřivě hádají, jsou ve skutečnosti dobrosrdeční. Gorašin, který díky svému vzhledu trpí velkým komplexem méněcennosti a depresemi, je proto je vděčný za každou projevenou náklonnost.

Schopnosti

Jeho zvláštní mutantská schopnost je v tom, že když se soustředí a opticky zaměří cíl může jeho atomy vápníku nebo uhlíku přivést k nekontrolovatelné atomové explozi. Když chce může tedy pomocí svého ducha přivézt k jaderné fůzi jakoukoliv látku která je vybudovaná na vápníko-uhlíkovém základě.

Životopis

Gorašin byl původně nepřítelem Perryho Rhodana. Pozitivní mutant s výraznými negativními charakterovými rysy se pokusil v roce 1981 zmocnit vlády nad světem. Clifford Monterny, kterému většinou říkali prostě Overhead, mimořádně energeticky vybavený telepat, hypnotizér a sugestor doposud utvářel celý svět. Bohužel využíval svých mimořádných schopností pouze v negativním smyslu. Gorašin se stal jednou z jeho obětí. Monterny dobře znal schopnost Rusů zahořet pro nějakou věc a naivního Gorašina sugestivně ovlivnil a nasměroval proti Rhodanově Třetí moci. Skoro se mu podařilo prostřednictvím Gorašina zničit Terranii. Myšob Gucky tomu zabránil díky svým telekinetickým schopnostem, teprve telepatce Betty Toufryové se ale podařilo vysvobodit Gorašina z Monternyho vlivu a získat ho na Rhodanovu stranu.

V roce 1982 mu bude poskytnuta první buněčná sprcha a v roce 2326 dostane aktivátor buněk.

Gorašin zemře v roce 3432 v bitvě proti agentovi Ribalda Corella. Jeho aktivátor buněk se bezpečně zachránil. Dva roky zůstává nepoužívaný, pak ho obdrží Roi Danton.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál