Gon-Orbhon (postava)

Informace o postavě:
Datum narození:?
Úmrtí:-
Národ:?
Popis:obrovský, bezchybný humanoid, jehož vzhled se podobá Sedmi mocným
Tituly:Štítonoš z Jamondi

Gon-Orbhon je pravděpodobně uměle vytvořená humanoidní bytost.

Popis

Gon-Orbhon je obrovský, bezchybný humanoid, jehož vzhled se podobá Sedmi mocným.

Schopnosti

Gon-Orbhon je mentální dislokátor. Může své vědomí rozštěpit a takový odštěpek transferovat do cizího vědomí a tím ho ovlivnit. Čím menší je odštěpek vědomí, tím menší jsou možnosti jeho ovlivňování. Gon-Orbhon může ovládat několik tuctů osob až na vzdálenost půl světelného roku, respektive ovlivňovat i několik tisíc lidí.

Charakteristika

Gon-Orbhon je morálně vznešený a působí charismaticky.

Životopis

Gon-Orbhon byl vycvičen pro blíže nespecifikovaný úkol ve službě vesmírných mocností řádu v XIX. kosmitě. Možné je, že měl fungovat jako velitel spórové lodi. To se ale nikdy se stoprocentní jistotou nedozvěděl, protože již před účastí na závěrečných zkouškách zjistil, že z nevyzpytatelných důvodů v těchto zkouškách asi neobstojí, což by pro něj s velkou jistotou znamenalo smrt. Gon-Orbhon tak usuzuje z chování svého učitele. Proto se rozhodne uprchnout. Jeho útěk se sice podaří, ale po krátké době se kvůli bezpečnostní pojistce deaktivuje jeho vesmírné plavidlo a uzavře ho v záchranné kapsli. Všechny vzpomínky na dobu jeho studií jsou násilně potlačeny.

V tomto stavu ho nakonec najde Hlídka Lyressea.

Poté se Gon-Orbhon stává Štítonošem z Jamondi. Jako mentální dislokátor má schopnost, parapsychicky ovlivnit další inteligentní bytosti a nasadí tento dar ve službách Štítonošů. Je úspěšným Štítonošem, který vyřeší konflikt s Kybby z Armingharu díky svému nadání.

Když se nokturní úl Satrugar zřítí na Parrakh a propadne šílenství, pokusí se Gon-Orbhon Nokturna zachránit. To se mu však podaří jen částečně. Dislokovaná duše Štítonoše sice může zabránit smrti Satrugaru, je však při tom nasát obrovskou mentální silou úlu a jeho tělo upadá do polospánku. Gon-Orbhonovi se také podaří zamezit vyzařování šílenství, nepodaří se mu však vyléčit šílenství celého úlu. Je jím zachycen a začíná spojení Satrugaru / Gon-Orbhona, ze ktrého povstave bůh Gon-Orbhon, resp. Gon-O.

V několika světlých momentech, kdy se dislokovaný duch shromáždí v jeho bývalém těle, pozná Gon-Orbhon své zhoubné dílo, a že poblázněné síly nokturního úlu nemůže trvale odstranit. V březnu 1333 NGL dorazí Gon-Orbhon s Kybb-Titány a úlovým rélé do Sluneční soustavy.

14. května 1333 NGL se Gucky, Bully a Icho Tolot, kteří využijí popletení Satrugaru, pokusí Gon-Orbhona osvobodit z relé, ale přesto ho zde musí nechat. Při tom je zničen jeho robot Militron, který se po dlouhá léta staral o jeho tělo. Když 27. května vybuchne Vesuv, stihne Gucky a Tolot ještě včas odvést Gon-Orbhona z krystalického odštěpku Satrugaru. Mimo vliv šíleného nokturního úlu se bývalý Štítonoš opět uzdraví. S pomocí Guckyho rozhodne bitvu o Sluneční soustavu, zatímco ovlivní posádky Kybb-Titánů ve prospěch Terranců.

Když je bývalý Štítonoš 2. června 1333 NGL na Tan-Jamondi II znovu uzdraven Motany, Mediálními hlídkami i Paragonovým křížem, přidává se k Carye Andaxi, která vytvořila karavanu národů Hvězdného oceánu, a s nimi roku 1335 NGL opouští Mléčnou dráhu.

Aktuální data:
28.10.2021
1566 před NGL
2. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459515.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!